رفتن به بالا

لواسان , پایگاه اینترنتی نشریه رسمی شهر لواسان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۸
 • الخميس ۱۸ رمضان ۱۴۴۰
 • 2019 Thursday 23 May
  تهران Mostly Cloudy
  ٢٧(°C)
  وزش باد ٩(mph)
  فشار ٢۵.٩٢(in)
  محدوده دید ۶.٠(mi)
  اشعه فرابنفش 0-Low
  رطوبت ٢۵.٩٢(in)
اوقات شرعی

در آئین افتتاح اولین پایگاه سلامت رودبارقصران همزمان با دهه فجر، محمدرضا اسدی معاون توانبخشی بهزیستی استان تهران در گفت‌وگو با نشریه لواسان گفت: بیش از هفت هزار معلول در روستاهای تهران تحت پوشش طرح سی وی آر قرار گرفتند. روز سه‌شنبه هفدهم بهمن‌ماه، معاون توانبخشی بهزیستی استان تهران با اشاره به اینکه طرح سی […]

در آئین افتتاح اولین پایگاه سلامت رودبارقصران همزمان با دهه فجر، محمدرضا اسدی معاون توانبخشی بهزیستی استان تهران در گفت‌وگو با نشریه لواسان گفت: بیش از هفت هزار معلول در روستاهای تهران تحت پوشش طرح سی وی آر قرار گرفتند.

روز سه‌شنبه هفدهم بهمن‌ماه، معاون توانبخشی بهزیستی استان تهران با اشاره به اینکه طرح سی وی آر سه گروه را هدف خود قرار داده است افزود: فرد معلول، خانواده فرد و جامعه پیرامون فرد معلول هدف توانبخشی این طرح هستند.

وی ادامه داد: در رودبارقصران نیز بیش از ۱۳۰ معلول شناسایی‌شده که حدود ۷۰ نفر از آن‌ها در روستاهایی حضور دارند که امکان رفت‌وآمد و بهره‌مندی از خدمات توانبخشی برای آن‌ها ممکن نیست.

اسدی با اشاره به مبحث کارآفرینی برای معلولان و توانبخشی به آنان، گفت: طرح‌هایی ازجمله ساخت پنل های خورشیدی برای معلولان اندیشیده شده است تا علاوه بر کسب درآمد پایدار برای معلولان احساس توانمندی نیز القاء شود.

وی افزود: تسهیلات طرح از وزارت دفاع تأمین می‌شود.

اسدی بابیان اینکه نرخ بیکاری در جامعه معلولان چهار برابر جامعه عادی است، این طرح را بسیار حائز اهمیت دانست و گفت: در جامعه فقر و معلولیت رابطه‌ای تنگاتنگ باهم دارند، بنابراین اگر بتوان پایه‌های توانبخشی را در محیط زندگی این افراد بنا کرد کاری بزرگ انجام‌شده است.

بنابراین گزارش، رئیس اداره بهزیستی شهرستان شمیران و رئیس ستاد نماز جمعه رودبارقصران نیز در افتتاح پایگاه سلامت حضور داشتند. مسئولان در ادامه از یک مرکز توانبخشی نیز بازدید کردند.

اخبار مرتبط