رفتن به بالا

لواسان , پایگاه اینترنتی نشریه رسمی شهر لواسان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۸
 • الخميس ۱۸ رمضان ۱۴۴۰
 • 2019 Thursday 23 May
  تهران Mostly Cloudy
  ٢٧(°C)
  وزش باد ٩(mph)
  فشار ٢۵.٩٢(in)
  محدوده دید ۶.٠(mi)
  اشعه فرابنفش 0-Low
  رطوبت ٢۵.٩٢(in)
اوقات شرعی

 • چهارشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۴
 • کد خبر : 2018
 • مشاهده : 400 بازدید
 • سه تیتر 1
 • چاپ خبر : فساد شاه برای مردم و جوانان کمتر بازگو شده است

حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید سعید لواسانی در خطبه‌های سیاسی و عبادی نماز جمعه گفت: متأسفانه فساد شاه و خیانت‌های وی برای مردم و جوانان کمتر بازگو شده است. امام‌جمعه لواسانات ضمن اشاره به موضوع فساد در رژیم پهلوی گفت: جوانان ما در آن دوره حضور نداشتند و تنها مسائلی را شنیده‌اند. وی افزود: موقعیت فاجعه‌بار و ضعف‌ها […]

حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید سعید لواسانی در خطبه‌های سیاسی و عبادی نماز جمعه گفت: متأسفانه فساد شاه و خیانت‌های وی برای مردم و جوانان کمتر بازگو شده است.

امام‌جمعه لواسانات ضمن اشاره به موضوع فساد در رژیم پهلوی گفت: جوانان ما در آن دوره حضور نداشتند و تنها مسائلی را شنیده‌اند.

وی افزود: موقعیت فاجعه‌بار و ضعف‌ها برای نسل جوان گفته نشده و آن‌ها رضاشاه خائن را نشناخته‌اند، کسی که نوکری آمریکا را می‌کرد. اما حال کشور جمهوری اسلامی ایران به حول قوه‌ی الهی در مقابل استکبار جهانی ایستاده است.

امام‌جمعه لواسانات افزود: انقلاب اسلامی نه‌تنها مقابل رژیم شاه ایستاد و آن را نابود کرد، بلکه آمریکا و انگلیس را نیز از کشور بیرون کرد.

راهپیمایی ۲۲بهمن ماهیتی مردمی دارد

حجت‌الاسلام لواسانی در بخش دیگر سخنان خود به ماهیت جشن‌های دهه فجر اشاره کرد و گفت: جشن‌های دهه فجر ماهیتی مردمی دارند، زیرا انقلاب نیز ماهیتی مردمی دارد. کار غلطی که این میان انجام شد دولتی کردن یکسری از این جشن‌ها بود، جشن‌های دهه فجر نیز مانند دیگر جشن‌های دینی و آیینی متعلق به خود مردم است و  این نشانگر ضعف نهادهای فرهنگی است.

خطیب نماز جمعه لواسانات بابیان اینکه یک بخش از این جشن هنوز هم مردمی است، گفت: راهپیمایی ۲۲بهمن خوشبختانه مردمی باقی‌مانده است و هرسال باشکوه‌تر برگزار می‌شود.

وی در بخش دیگر سخنان خود به درس‌های آموزنده انقلاب اسلامی اشاره کرد و افزود: متأسفانه برخی از مدعیان صف اول ریزش کردند، در کنار اینکه دیدیم آحاد مردم آمدند و از انقلاب باجان و مالشان حمایت کردند که کم نیستند و روزبه‌روز بر تعداد آنان افزوده می‌شود، این درس بسیار مهمی است.

امام‌جمعه لواسانات با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری گفت: میزان حال فعلی ما است، تازنده هستیم در معرض فتنه دشمنان قرار داریم. هرروز آزمایش می‌شویم، آزمون‌های فراوانی در پیش روی خودداریم. حواس‌ها باید جمع بشود و باید مراقب بود، چه بسیار  بودند کسانی که از انقلاب جدا شدند و به‌جای دیگری رفتند.

حجت‌الاسلام لواسانی بابیان اینکه انقلاب اسلامی زنده و پابرجاست عنوان کرد: انقلاب اسلامی زنده و پیشرو در همه مسائل است. امید داریم این انقلاب به انقلاب ولی ا… اعظم (عج) متصل گردد.

وی با اشاره به امیدواری دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران از ایجاد توطئه‌های جدید، گفت: برخی افراد فاسد مانند جان بولتون به رئیس‌جمهور دیوانه آمریکا دل‌بسته‌اند تا به کشور ضربه بزنند.

حجت‌الاسلام لواسانی اذعان داشت: پیش از انقلاب، آمریکا حرف اول را در جهان می‌زد و هیچ کشوری چنین قدرتی نداشت. کشور ایران، آمریکا را به لجن کشید و دیگر حرف‌های آن برای دیگر کشورها نیز اعتباری ندارد، آمریکا ضربه سختی از ایران خورد و به همین خاطر نباید غفلت کنیم.

امام‌جمعه لواسانات در پایان خاطرنشان کرد: فتنه‌ها تمامی ندارد و نباید غفلت کنیم چراکه دشمن با جنگ نرم قصد مقابله با ایران را دارد.

 

اخبار مرتبط