رفتن به بالا

لواسان , پایگاه اینترنتی نشریه رسمی شهر لواسان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۸
 • السبت ۱۴ شعبان ۱۴۴۰
 • 2019 Saturday 20 April
  تهران تا قسمتی ابری
  ١۵(°C)
  وزش باد ١۴(mph)
  فشار ٢۵.٨۵(in)
  محدوده دید ۶.٠(mi)
  اشعه فرابنفش 1-Low
  رطوبت ٢۵.٨۵(in)
اوقات شرعی

شهردار منطقه یک تهران طی بازدید از حسینیه «سادات» درکه، از آمادگی این حسینیه برای عزاداری محرم و صفر سال آینده خبر داد. به گزارش نشریه لواسان، روز یک‌شنبه ۱۷ دی‌ماه، حبیب اله تاجیک اسماعیلی در حاشیه بازدید  از حسینیه قدیمی درکه  در جمع خبرنگاران، این حسینیه  را دارای مرکزیت برنامه‌های فرهنگی ، مذهبی و اجتماعی […]

شهردار منطقه یک تهران طی بازدید از حسینیه «سادات» درکه، از آمادگی این حسینیه برای عزاداری محرم و صفر سال آینده خبر داد.

به گزارش نشریه لواسان، روز یک‌شنبه ۱۷ دی‌ماه، حبیب اله تاجیک اسماعیلی در حاشیه بازدید  از حسینیه قدیمی درکه  در جمع خبرنگاران، این حسینیه  را دارای مرکزیت برنامه‌های فرهنگی ، مذهبی و اجتماعی در محله درکه دانست و گفت: اکثر اهالی درکه از سادات هستند و این حسینیه به‌عنوان تنها محل مراسم و تجمع‌های مذهبی در کنار امامزاده بناشده بود که در ایام محرم و صفر و دیگر مناسبت‌های ملی و مذهبی شاهد حضور مردم بوده است.

وی با اشاره به حادثه اخیر خاطرنشان کرد: متأسفانه با اتفاق ناگوار آتش‌سوزی ، این مکان مقدس آسیب جدی دیده است ولی با مشارکت مردم و ارگان‌ها، سازمان‌ها و سایر نهادها بازسازی آن آغاز می‌شود  تا به امید خدا مهیای حضور اهالی آن در محرم و صفر سال آینده شود.

بنابراین گزارش، شهردار منطقه یک تهران در این بازدید که احمد مسجد جامعی عضو شورای اسلامی شهر تهران نیز حضور داشت، با رییس و هیئت‌امنای این حسینیه و نیز اهالی مؤمن و سادات‌محله دیدار و گفتگو کرد.

حسینیه درکه با پیشینه‌ای قدیمی از آثار ارزشمند مذهبی و فرهنگی منطقه به شمار می‌رود که اتفاق ناگوار آتش‌سوزی، نه‌تنها اهالی این محله را در حفظ ارزش‌های اسلامی دلسرد نکرد، بلکه مصمم‌تر نیز شدند .

 

اخبار مرتبط