رفتن به بالا

لواسان , پایگاه اینترنتی نشریه رسمی شهر لواسان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۸
 • الخميس ۱۸ رمضان ۱۴۴۰
 • 2019 Thursday 23 May
  تهران Mostly Cloudy
  ٢٧(°C)
  وزش باد ٩(mph)
  فشار ٢۵.٩٢(in)
  محدوده دید ۶.٠(mi)
  اشعه فرابنفش 0-Low
  رطوبت ٢۵.٩٢(in)
اوقات شرعی

 • دوشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۶ - ۱۹:۵۲
 • کد خبر : 1850
 • مشاهده : 395 بازدید
 • پیشخوان
 • چاپ خبر : کنترل بحران در شمال تهران نیازمند مدیریت شهری است

شهردار منطقه یک تهران در جلسه فصلی ستاد مدیریت بحران با اشاره به بحران‌های حوادث غیرمترقبه گفت: با ایجاد مدیریت واحد شهری بحران‌های حوادث غیرمترقبه قابل‌کنترل خواهد بود. به گزارش نشریه لواسان، حبیب ا… تاجیک اسماعیلی، روز سه‌شنبه ۵ دی‌ماه هم‌زمان با روز ملی ایمنی در برابر زلزله و کاهش اثرات بلایای طبیعی با حضور در […]

شهردار منطقه یک تهران در جلسه فصلی ستاد مدیریت بحران با اشاره به بحران‌های حوادث غیرمترقبه گفت: با ایجاد مدیریت واحد شهری بحران‌های حوادث غیرمترقبه قابل‌کنترل خواهد بود.

به گزارش نشریه لواسان، حبیب ا… تاجیک اسماعیلی، روز سه‌شنبه ۵ دی‌ماه هم‌زمان با روز ملی ایمنی در برابر زلزله و کاهش اثرات بلایای طبیعی با حضور در جلسه فصلی ستاد مدیریت بحران منطقه یک تهران طی سخنانی اظهار داشت : یکی از مشکلات اساسی در مقابله با بحران‌های طبیعی عدم مدیریت واحد شهری است درحالی‌که اگر مدیریت شهر در دست یک‌نهاد باشد و آن نهاد برای آمادگی، ساماندهی و کنترل بحران در مواقع اضطراری برنامه‌ریزی کند می‌توان مدیریت موفق‌تری در هنگام وقوع بحران داشته باشیم.

وی افزود: شهرداری تهران در حال حاضر با جدیت به دنبال اجرای مدیریت واحد شهری است تا دریکی از شهرها به‌صورت پایلوت اجرا و شاهد بهبود و ارتقاء کیفیت مدیریت بحران در شهرها باشیم.

تاجیک اسماعیلی یکی از مهم‌ترین معضلات شهری به هنگام بروز حوادث غیرمترقبه مانند زلزله را نبود کانال‌های تأسیسات شهری دانست و گفت: با وقوع حوادث طبیعی تأسیسات شهری مانند لوله‌های آب، گاز، سیم‌های برق و… در زیرزمین شکسته و این امر باعث قطع امکانات اولیه زندگی می‌شود درحالی‌که اگر کانال‌های تأسیساتی ساخته شوند با توجه به مقاوم بودن آن‌ها در برابر حوادث غیرمترقبه ،تأسیسات در داخل آن‌ها سالم و ایمن خواهد ماند.

وی نوسازی بافت‌های فرسوده را از دیگر برنامه‌های مقاوم‌سازی محیط‌های شهری در برابر وقوع حوادث دانست و گفت: تسهیلاتی به سازندگان و تجمیع کنندگان بافت‌های فرسوده ارائه می‌شود تا بتوانند این بافت‌ها را یکپارچه و نوسازی کنند.

شهردار منطقه یک تهران رعایت نکات ایمنی، فنی و مهندسی را لازمه ساخت شهری مقاوم دانست و افزود: هرکسی که مسئولیتی دارد موظف است در برابر عدم رعایت نکات ایمنی، فنی و مهندسی در ساخت ساختمان‌ها ایفای وظیفه کند.

 

اخبار مرتبط