رفتن به بالا

لواسان , پایگاه اینترنتی نشریه رسمی شهر لواسان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۸
 • السبت ۱۴ شعبان ۱۴۴۰
 • 2019 Saturday 20 April
  تهران تا قسمتی ابری
  ١٣(°C)
  وزش باد ١۴(mph)
  فشار ٢۵.٨۵(in)
  محدوده دید ۶.٠(mi)
  اشعه فرابنفش 1-Low
  رطوبت ٢۵.٨۵(in)
اوقات شرعی

 • دوشنبه ۴ دی ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۴
 • کد خبر : 1812
 • مشاهده : 313 بازدید
 • آخرین اخبار
 • چاپ خبر : رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شمیرانات در جمع روستائیان

سید حسن صفوی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شمیرانات به‌منظور بازدید و تبیین محورهای جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب در جمع دهیاران و روستائیان این شهرستان حضور یافت. به گزارش نشریه لواسان، در پی برگزاری دوره‌های قبلی جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب و به‌منظور تبیین و تقارب برنامه‌ها و طرح‌های مشترک جشنواره […]

سید حسن صفوی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شمیرانات به‌منظور بازدید و تبیین محورهای جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب در جمع دهیاران و روستائیان این شهرستان حضور یافت.

به گزارش نشریه لواسان، در پی برگزاری دوره‌های قبلی جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب و به‌منظور تبیین و تقارب برنامه‌ها و طرح‌های مشترک جشنواره مذکور بین اداره ارشاد و دهیاران و صاحب‌نظران حوزه کتاب و کتاب‌خوانی روز سه‌شنبه ۲۱ آبان ماه صفوی به میان روستائیان و دهیاران شهرستان شمیرانات رفت.

کند علیا و کند سفلی دو روستایی بود که رئیس  اداره فرهنگ ارشاد اسلامی شمیرانات در آنجا حضور یافت و با اهدای چندین جلد کتاب از نزدیک با نظرات ، طرح‌ها و پیشنهادات اهالی و مسئولین این دو روستا آشنا شد.

وی برگزاری جشنواره‌های کتاب و کتاب‌خوانی را گامی مؤثر در افزایش سرانه مطالعه کتاب ذکر کرد و گفت: استقبال شما دهیاران محترم و روستائیان عزیز از جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب، انگیزه ما را در اجرای هر چه‌بهتر این طرح ، دوچندان می‌کند و این امر درنهایت روستائیان عزیز را منتفع خواهد کرد.

صفوی گفت : مقرر شد تا با بررسی‌های نهایی طرح‌های مشترک  اداره ارشاد اسلامی و دهیاری‌ها ، طرح‌های منتخب را مشخص نمائیم و در پایان طی مراسم اختتامیه از طرح‌های منتخب و برگزیده تقدیر شود.

وی در ادامه افزود: جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب برنامه‌ای است که هرسال با همکاری دستگاه‌های دولتی و غیردولتی اجرا می‌شود و بر این اساس هرسال ده روستا یا آبادی عشایری به‌عنوان روستاها و عشایر دوستدار کتاب معرفی می‌شوند و هر روستا طرح‌ها و برنامه‌های اجرایی خود را برای تقویت زیرساخت‌های کتاب‌خوانی و ترویج عمومی کتاب در روستا معرفی می‌کند.

وی در بیان اهداف این جشنواره تأکید کرد: هدف این طرح حمایت از اقدام‌های انجام‌شده در روستاها و پشتیبانی از پیشنهادهای ابتکاری در حوزه کتاب و کتاب‌خوانی و معرفی فعالیت‌های فرهنگی و ترویجی مرتبط با کتاب‌خوانی است.

دبیر شورای فرهنگ عمومی شمیرانات خاطرنشان کرد: همکاری دهیاران ، شورای اسلامی روستا ، بخشداران ، کانون‌های فرهنگی هنری مساجد، مدارس و سایر نهادهای فرهنگی و تشکل‌های مردمی نقش مهمی در اجرایی شدن این برنامه دارد.

اخبار مرتبط