رفتن به بالا

لواسان , پایگاه اینترنتی نشریه رسمی شهر لواسان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۸
 • السبت ۱۴ شعبان ۱۴۴۰
 • 2019 Saturday 20 April
  تهران تا قسمتی ابری
  ١٣(°C)
  وزش باد ١۴(mph)
  فشار ٢۵.٨۵(in)
  محدوده دید ۶.٠(mi)
  اشعه فرابنفش 1-Low
  رطوبت ٢۵.٨۵(in)
اوقات شرعی

اعضای شورای اسلامی شهر لواسان پای صحبت مردم نشستند و در سالن جلسات ساختمان شورا پاسخگوی سؤالات شهروندان شدند. به گزارش نشریه لواسان، روز پنجشنبه ۳۰ آذرماه شهروندان شهر لواسان در سالن جلسات شورای اسلامی شهر لواسان گرد هم آمدند و از اعضای شورای شهر خواستار پاسخگویی به سؤالاتشان شدند. امیر افراسیابی رئیس شورای اسلامی […]

اعضای شورای اسلامی شهر لواسان پای صحبت مردم نشستند و در سالن جلسات ساختمان شورا پاسخگوی سؤالات شهروندان شدند.

به گزارش نشریه لواسان، روز پنجشنبه ۳۰ آذرماه شهروندان شهر لواسان در سالن جلسات شورای اسلامی شهر لواسان گرد هم آمدند و از اعضای شورای شهر خواستار پاسخگویی به سؤالاتشان شدند.

امیر افراسیابی رئیس شورای اسلامی شهر لواسان در سخنانی با اشاره به هجمه‌ها و شایعه‌پراکنی‌های فضای مجازی به مدیران گروه‌های تلگرامی گفت: موضوع کانال‌های تلگرامیو فضای مجازی از آن دست موضوعاتی است که مدیران گروه ها باید با دقت و حساسیت بیشتر مطالب را کنترل کنند و موجب انتشار اخبار غیرموثق وکذب نباشند.

وی همچنین در خصوص شهروندانی که دارای انتقاد و پیشنهاد هستند خاطر نشان کرد: درب اتاق اعضای شورای شهر لواسان به روی همشهریان عزیز باز است و همشهریان محترم می توانند تمام انتقاد ها و پیشنهادات خود را به صورت حضوری به شورای شهر ارائه دهند.

افراسیابی در ادامه مدیریت شهری ضعیف گذشته را یادآور شد و افزود: تجمع اعتراضی و شعار علیه شورا و شهرداری که در گذشته اتفاق افتاد در لواسان بی‌سابقه و حاصل مدیریت شهری ضعیف بود که مردم را به اعتراض وا‌داشت. مردم و شهروندان انتظار تغییر شهردار پیشین را داشتند که این مهم پس از تغییر شورای شهر اتفاق افتاد.

رئیس شورای اسلامی شهر لواسان همچنین به پایان یافتن کارهای خودسرانه در مدیریت شهری اشاره کرد و گفت: در گذشته به‌طور خودسرانه کارها و عملیات عمرانی بیهوده‌ای در سطح شهر انجام شد که نمونه‌ای از آن را می‌توان به پارک ساحلی لواسان اشاره کرد.

وی با اشاره به فعالیت‌ها و کارهای عمرانی دوره سوم شورای اسلامی شهر لواسان گفت: در دوره سوم رئیس  شورا نبودم، اما به‌خوبی پیگیر مطالبات مردم بودم و همیشه دغدغه آسایش مردم را در سر داشتم و عضوی فعال بودم.

افراسیابی از احداث پارک بانوان که از مهم‌ترین موضوعات بیان‌شده و دغدغه‌های شهروندان بود خاطرنشان کرد: پس از احداث پارک بانوان، با استفاده از کارت شهروندی بانوان لواسانی می‌توانند به‌صورت رایگان وارد پارک شوند و از تخفیفات ویژه برای استفاده از خدماتی همچون کافه و … بهره‌مند شوند. با مهندسین مشاور مشورت شده است و کلیه خیابان‌های منتهی به این پارک مسدود خواهد شد و فضا کاملاً مختص به بانوان قرار خواهد گرفت.

رئیس شورای اسلامی شهر لواسان با اشاره به تعرفه‌های آب و فاضلاب گفت: متأسفانه در گذشته بدون توجه به تعرفه‌های آب، آن را چشم‌بسته امضا کردند و دیگر باطل کردن آن از دست شورا خارج می‌باشد و باید دیوان آن را باطل کند.

فرهنگسرا به‌زودی افتتاح می‌شود

منیر گل عضو شورا، با تأکید به اینکه دغدغه‌های مردم دغدغه همه‌ی اعضای شورا بلا اخص رئیس شورا می‌باشد گفت: اجرای طرح‌های عمرانی در دستور کار است.

وی بابیان اینکه حکم شهردار لواسان دیر صادر شد و عامل تأخیر در اجرای طرح‌ها بود، گفت: هنوز در ابتدای راه هستیم و فرصت برای انجام کارها وجود دارد مردم از این بابت نگران نباشند.

گل عضو کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر لواسان با اشاره به این موضوع که کانال‌های تلگرامی اولویتی برای شورای اسلامی شهر ندارد، اظهار داشت: به‌شخصه برای بنده گروه‌های شبکه‌های اجتماعی اهمیتی ندارد، متأسفانه در بسیاری از این گروه‌های عمدتاً تلگرامی عفت و احترام اشخاص رعایت نمی‌شود. درب شورا به روی تمام مردم باز است و اعضای شورای شهر از انتقادات و نکته نظرات مردم برای بهبود شهر بهره خواهد برد.

وی در ادامه سخنان خود به هزینه‌های زیاد بیمارستان تخصصی مهرآیین اشاره کرد و گفت: سازندگان در ساخت بیمارستان سرمایه‌گذاری زیادی کرده‌اند اما این دلیل بر بالا بودن تعرفه‌های بیمارستان نمی‌باشد، رسیدن به سوددهی مدنظر زمان‌بر خواهد بود اما نه با افزایش تعرفه‌های درمانی.

گل در رابطه با فرهنگسرای ساخته‌شده در دوره قبل گفت: فضای داخلی این سازه اصلاً مناسب فرهنگسرا نیست و یکی از ساختمان‌های اداری شهرداری بوده است که در آخرین لحظات دوره‌ی شهردار پیشین اسم فرهنگسرا بر آن نهاده شد تا رزومه کاری خود باشد. اما به خاطر این نیاز حیاتی برای شهر تصمیم به افتتاح آن گرفتیم و به‌زودی این مهم اتفاق می‌افتد تا ساخت فرهنگسرای مناسب شهر از این مکان استفاده شود.

پیگیری موضوع کیفیت آب لواسان

مهدی شیخی نارانی عضو شورای اسلامی شهر لواسان نیز با ایراد سخنانی در خصوص زلزله‌ی تهران و شهر لواسان و شهرهای اطراف گفت: مقداری از کمک‌های شهر لواسان به مناطق زلزله‌زده عودت داده شد و به لواسان باز گردانیده شده بود که در صورت به وجود آمدن هرگونه بحران می‌توان از آن‌ها استفاده کرد.

وی افزود: به‌فوریت در نیمه‌شب جلسه ستاد بحران مدیریت شهر لواسان را تشکیل دادیم که در این جلسه تمام مسئولین حضور داشتند.

شیخی نارانی اذعان داشت: شب زلزله تا ساعت ۴ بامداد در حالت آماده‌باش بودیم و زمین فوتبال لواسان را برای اسکان در شرایط بحران آماده کرده بودیم.

عضو شورای اسلامی شهر لواسان در پایان خاطرنشان کرد: مبحث کیفیت آب شرب لواسان موضوع بسیار حائز اهمیتی است که با نامه‌نگاری از سوی شورای اسلامی شهر لواسان در حال پیگیری آن هستیم.

اخبار مرتبط