رفتن به بالا

لواسان , پایگاه اینترنتی نشریه رسمی شهر لواسان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۸
 • الخميس ۱۸ رمضان ۱۴۴۰
 • 2019 Thursday 23 May
  تهران Mostly Cloudy
  ٢۶(°C)
  وزش باد ١٢(mph)
  فشار ٢۵.٩٢(in)
  محدوده دید ۶.٠(mi)
  اشعه فرابنفش 0-Low
  رطوبت ٢۵.٩٢(in)
اوقات شرعی

از قدیم‌الایام شب یلدا میان مردم ایران از اهمیت بخصوصی برخوردار بوده است، شبی که قهرها به آشتی تبدیل می‌شد تا بار دیگر در این شب بادلی آسوده پای صحبت بزرگ‌ترها بنشینیم و از لذت خوب بودن، کنار هم بودن و صمیمیت نهایت استفاده را ببریم. به گزارش نشریه لواسان، شامگاه سه‌شنبه ۲۸آذرماه، همکاری اداره […]

از قدیم‌الایام شب یلدا میان مردم ایران از اهمیت بخصوصی برخوردار بوده است، شبی که قهرها به آشتی تبدیل می‌شد تا بار دیگر در این شب بادلی آسوده پای صحبت بزرگ‌ترها بنشینیم و از لذت خوب بودن، کنار هم بودن و صمیمیت نهایت استفاده را ببریم.

به گزارش نشریه لواسان، شامگاه سه‌شنبه ۲۸آذرماه، همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شمیران با شورای اسلامی شهر لواسان و انجمن شعرای لواسان مراسمی ویژه برای پیشواز از طولانی‌ترین و خاطره‌انگیزترین شب سال با حضور مسئولین منطقه، مشتاقان و دوست داران شعر و ادب فارسی برگزار شد. در این مراسم مسئولان شهرستان شمیران و لواسان با حضور خود فرهنگ شب یلدا را همراه با مردم پاس داشتند.

سرآغاز مراسم شعرهای طنز، اجتماعی و محبت‌آمیز اعضای انجمن شعرای لواسان سروده شد.

عزت ا… خانمحمدی فرماندار شهرستان شمیران در سخنانی از حضور در مراسم شب یلدای لواسان ابراز خشنودی کرد و گفت: مردم به چنین برنامه‌های شاد و مفیدی نیاز دارند و برگزاری چنین مراسمی پاسداشت مناسبت‌های ملی و آیینی بشمار می‌رود.

خانمحمدی با اشاره به اهمیت اینگونه مراسمات افزود: این‌چنین مراسم باارزش و فاخر باید در جایگاه‌های بزرگ‌تر و در رفاه بیشتر مردم برگزار شود تا شاهد حضور حداکثری مردم باشیم. واقعیت این است که ما زنده به فرهنگ هستیم و این فرهنگ غنی ایران‌زمین است که در جهان می‌درخشد.

فرماندار شهرستان شمیران در پایان سخنان خود ضمن دعوت مردم به پژوهش هرچه بیشتر درباره‌ی آیین شب یلدا گفت: شب یلدا سمبلی است برای اتحاد و همبستگی هر خانواده، و ملزومات این شب ازجمله میوه‌های سرخ و زردرنگ مانند هندوانه، انار، پرتقال و خرمالو … فلسفه‌ای خاص دارد و آموزش آن به نسل‌های جدید خالی از لطف نبوده و گسترش علم و فرهنگ می‌باشد.

شاهنامه‌خوانی توسط کودکان، اجرای موسیقی سنتی و توضیح در خصوص آیین شب یلدا از دیگر بخش‌های برنامه بود و در خلال آن از میهمانان پذیرایی شد.

بنابراین گزارش، مراسم شب یلدای لواسان با حضور خانمحمدی فرماندار شمیران، صفوی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد شمیران، حیدری معاونت خدمات شهری شهرداری لواسان، انصافی هنرمند و بازیگر صداوسیما، وزیری هنرمند مجسمه‌ساز و دیگر شعران لواسان و جمعی از شهروندان هنردوست لواسان برگزار شد.

اخبار مرتبط