رفتن به بالا

لواسان , پایگاه اینترنتی نشریه رسمی شهر لواسان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۷
 • السبت ۸ ربيع أول ۱۴۴۰
 • 2018 Saturday 17 November
  تهران لطیف
  ٨(°C)
  وزش باد آرام
  فشار ٢۶.١٨(in)
  محدوده دید ٣.٠(mi)
  اشعه فرابنفش 0-Low
  رطوبت ٢۶.١٨(in)
اوقات شرعی

حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید مجتبی حسنی در خطبه‌های نماز جمعه خود گفت: اربعین حسینی باید مردمی بماند، هرگاه کار از دست مردم خارج گردید و به ارگانی سپرده شد در آن اختلال به وجود آمد. لذا اداره اربعین حسینی نباید از دست مردمی که عاشقانه و با خلوص نیت خدمت‌رسانی می‌کنند، خارج شود. امام‌جمعه رودبار قصران گفت: […]

حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید مجتبی حسنی در خطبه‌های نماز جمعه خود گفت: اربعین حسینی باید مردمی بماند، هرگاه کار از دست مردم خارج گردید و به ارگانی سپرده شد در آن اختلال به وجود آمد. لذا اداره اربعین حسینی نباید از دست مردمی که عاشقانه و با خلوص نیت خدمت‌رسانی می‌کنند، خارج شود.

امام‌جمعه رودبار قصران گفت: ایرانیان در اربعین باید کمک‌کار عراقی‌ها باشند، کار را نباید از دست عراقی‌ها درآورد چراکه آن‌ها میزبان‌اند و ما تنها می‌توانیم به آن‌ها کمک کنیم، موکب‌های مجلل و غذاهای رنگارنگ با فلسفه اربعین هم‌خوانی ندارد و این کار اشتباهی فاحش می‌باشد.

وی گفت: کمک‌رسانی در جزئیات مانند جمع‌کردن زباله از سطح زمین و منزه نگاه‌داشتن مسیر، یکی از بهترین خدماتی است که می‌توان انجام داد و ما در طول مسیر شاهد چنین فعالیت‌های خیرخواهانه‌ای از سوی داوطلبان و بعضی شهرداری‌ها بودیم.

خطیب نماز جمعه رودبار قصران عنوان کرد: امروز دشمن در کمین برای نابودی برادری ایرانیان با عراقی‌ها است، این برادری مانند خاری در چشمان دشمن است و باید مراقب بود که به این برادری خدشه وارد نشود.

وی با اشاره به ادوار گذشته و دشمنی صدام با ایران اسلامی گفت: صدام خبیث هم نتوانست این برادری میان شیعیان دو کشور را گسسته کند. مواظب شیطان و نفرت دشمن باشیم که آن‌ها دوست ندارند شاهد چنین همبستگی باشند.

حجت‌الاسلام حسنی اظهار داشت: در حالی شاهد این حاشیه‌سازی هستیم که اقتصاد و معیشت مردم درخطر است، نباید اصل را رها کرد و فقط به حاشیه‌ها پرداخت.

آمریکا برای مذاکره به میدان نمی‌آید

خطیب نماز جمعه رودبار قصران در ادامه با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی، گفت: آمریکا قابل‌اعتماد نیست، این سخن مقام عظمای ولایت حضرت آیت ا… خامنه‌ای مدظله‌العالی است و ایشان فرمودند به آمریکا خوش‌بین نیستند، چراکه آمریکا برای مذاکره به میدان نمی‌آید، چراکه آنان از قبل تصمیم‌ها را گرفته‌اند و تنها می‌خواهند آن را دیکته کنند، اما سخت در اشتباه‌اند.

حجت‌الاسلام حسنی همچنین به کلامی دیگر از رهبر فرزانه انقلاب اشاره کردند و افزودند: آمریکایی‌ها از پاره کردن سند برجام سخن می‌گفتند اما مقام معظم رهبری بسیار قاطعانه پاسخ کوبنده‌ای دادند و فرمودند اگر برجام را پاره کنند ما آن را آتش می‌زنیم.

وی در پایان به برخی از وعده‌های رییس‌جمهور کشور اشاره کرد و گفت: ایشان در تاریخ بیست و چهارم اردیبهشت‌ماه امسال در خرم‌آباد وعده دادند که در دولت ۱۲ فقر مطلق را برای همیشه برمی‌کند، وی در سخنرانی دیگر خود اشاره کردند به توسعه روستایی کشور و حمایت روستاییان در مسکن، درآمد و اشتغال و تأکید کردند که ما باید خدمت کنیم و مانع مهاجرت روستایی‌ها بشویم، وی در روز بیست ششم اردیبهشت‌ماه در اهواز گفتند که ویزای ایران و عراق باید برداشته شود تا مردم آسان‌تر سفر کنند.

 

اخبار مرتبط