رفتن به بالا

لواسان , پایگاه اینترنتی نشریه رسمی شهر لواسان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۷
 • السبت ۸ ربيع أول ۱۴۴۰
 • 2018 Saturday 17 November
  تهران لطیف
  ٨(°C)
  وزش باد آرام
  فشار ٢۶.١٨(in)
  محدوده دید ٣.٠(mi)
  اشعه فرابنفش 0-Low
  رطوبت ٢۶.١٨(in)
اوقات شرعی

 • شنبه ۴ آذر ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۶
 • کد خبر : 1655
 • مشاهده : 157 بازدید
 • پیشخوان
 • چاپ خبر : آخرین وضعیت طرح ساماندهی رودخانه جاجرود و اخذ هزینه ۱۰ هزارتومانی

فرماندار شهرستان شمیرانات با اشاره به کمک محیط زیست و اداره آب منطقه در زمینه رفع نیاز مردم در حوزه ساخت‌وساز، گفت: دستگاه‌های ذی‌ربط باید در این زمینه همکاری لازم را داشته باشند تا برای رفع نیاز مردم، پروانه صادر شود تا مجبور نشوند، تخلف کنند. معتقدیم برای صدور مجوز به مردم، دستگاه‌های اجرایی باید […]

فرماندار شهرستان شمیرانات با اشاره به کمک محیط زیست و اداره آب منطقه در زمینه رفع نیاز مردم در حوزه ساخت‌وساز، گفت: دستگاه‌های ذی‌ربط باید در این زمینه همکاری لازم را داشته باشند تا برای رفع نیاز مردم، پروانه صادر شود تا مجبور نشوند، تخلف کنند. معتقدیم برای صدور مجوز به مردم، دستگاه‌های اجرایی باید بااراده مثبت جلو بیایند تا باسیل تخلفات مواجه نشویم.

به گزارش نشریه لواسان، عزت‌اله خانمحمدی روز چهارشنبه ۲۴ آبان ماه گفت: ما معتقد بودیم رودخانه جاجرود باید از وضعیت نابسامان دربیاید و به‌درستی ساماندهی شود؛ بر همین اساس جلسات را با هماهنگی آب منطقه‌ای تهران، با شهرداری و بخشداری لواسان برگزار کردیم که منجر به انعقاد تفاهم‌نامه‌ای شد؛ منتها در ادامه کار در مسیر تفاهم‌نامه انحرافاتی ایجاد شد که موجب مداخله محیط زیست و دستگاه‌های نظارتی ازجمله بازرسی و مقامات قضایی شد.

وی ضمن اشاره به اینکه بخشی از اقدامات باید اصلاح شود، گفت: با انتخاب شورا و شهردار جدید، بنا شد دوستان با هماهنگی محیط زیست و اداره آب منطقه‌ای در این رابطه تدبیر کنند.

خانمحمدی با تأکید بر اینکه قرار است نظرات اداره آب منطقه‌ای برای حفاظت از آب سد لتیان و جلوگیری از آلایندگی‌ها موردتوجه قرار گیرد، ادامه داد: ایجاد تفرج‌گاه و محیط شاداب برای مردم از اولویت‌های ما بوده و هست؛ معتقدیم این فضا باید آماده شود و مردم بتوانند بهره‌برداری کنند. البته مردم نباید دسترسی به رودخانه داشته باشند و خودرو به داخل بستر رودخانه بیاورند.

فرماندار شمیرانات بابیان این مطلب که نباید حضور مردم موجب آلودگی در حاشیه رودخانه شود، گفت: در نشست مشترکی که خواهیم داشت، این موارد احصا می‌شود و با اصلاح ایرادات، تدابیر و تمهیدات لازم برای جلوگیری از آلایندگی آب سد اندیشیده خواهد شد.

وی از ایجاد پیاده راه، پیست دوچرخه‌سواری ‌آلاچیق در حاشیه رودخانه جاجرود خبر داد و گفت: شهرداری و شورای شهر لواسان طی هماهنگی با مسئولان فرادستی و منطقه باید تمهیدات لازم را در این زمینه اتخاذ کنند که علاوه بر ایجاد تفرجگاه کنار رودخانه، هیچ آلایندگی به همراه نداشته باشد.

خانمحمدی درباره اخذ هزینه ۱۰ هزارتومانی از شهروندان برای رفتن به حاشیه رودخانه گفت: دریافت این هزینه متوقف‌شده است؛ چراکه معتقدیم، وقتی پروژه‌ای تمام نشده، گرفتن هزینه هیچ توجیهی ندارد. هر زمان که سرویس‌های ویژه‌ای ارائه شد، آن زمان گرفتن هزینه توجیه منطقی دارد.

فرماندار شهرستان شمیرانات همچنین درباره وضعیت آب شرب لواسان، گفت: آب شرب لواسان از جهت کمی مشکلی ندارد؛ البته کیفیت آب هم خوب است؛ ولی در بازه‌ای از زمان گزارش‌هایی دریافت شد که در آب آلایندگی‌هایی وجود دارد، اما دستگاه متولی (اداره آب) بر اساس استاندارهای خود و با انجام آزمایش تأیید کرد که مشکلی وجود ندارد.

 

اخبار مرتبط