رفتن به بالا

لواسان , پایگاه اینترنتی نشریه رسمی شهر لواسان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۸
 • السبت ۱۴ شعبان ۱۴۴۰
 • 2019 Saturday 20 April
  تهران تا قسمتی ابری
  ١۵(°C)
  وزش باد ١۴(mph)
  فشار ٢۵.٨۵(in)
  محدوده دید ۶.٠(mi)
  اشعه فرابنفش 1-Low
  رطوبت ٢۵.٨۵(in)
اوقات شرعی

در هشتاد و یکمین نشست زرین قلم در فرهنگسرای رسانه و شبکه‌های اجتماعی با حضور زینب نادی، استاد حوزه و دانشگاه، رضا موهبتی سردبیر نشریه لواسان، جعفر حاجی کریم نظری مدیرعامل انتشارات نظری و جمعی از مردم، از کتاب قرآن و عهدین رونمایی شد. به گزارش نشریه لواسان، شامگاه سه‌شنبه ۱۶آبان ماه، نادی استاد حوزه […]

در هشتاد و یکمین نشست زرین قلم در فرهنگسرای رسانه و شبکه‌های اجتماعی با حضور زینب نادی، استاد حوزه و دانشگاه، رضا موهبتی سردبیر نشریه لواسان، جعفر حاجی کریم نظری مدیرعامل انتشارات نظری و جمعی از مردم، از کتاب قرآن و عهدین رونمایی شد.

به گزارش نشریه لواسان، شامگاه سه‌شنبه ۱۶آبان ماه، نادی استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به لذت‌های کتاب و کتاب‌خوانی گفت: موضوعات هر کتاب چالش‌هایی است که در ذهن هر نویسنده وجود داشته و ایام متوالی به آن فکر کرده است.

وی ادامه داد: هیچ‌چیز مانند مطالعه و تحقیق انرژی‌بخش نیست، نوشته‌های هر نویسنده به‌مانند فرزندان و باقی الصالحات او هستند، کسب علم و خلق اندیشه جدید تنها لذتی است که روزبه‌روز بیشتر می‌شود.

در ادامه موهبتی سردبیر نشریه لواسان، در خصوص فرهنگ جامعه به ایراد سخن پرداخت و گفت: فرهنگ زیرشاخه‌های بسیاری دارد. کتاب، کتاب‌خوانی، رسانه، صداوسیما، اساتید، هنرمندان، معلمین و رسانه‌های مکتوب نقش‌های اصلی در فرهنگ هر جامعه ایفا می‌کنند.

وی گفت: رکن اصلی فعالیت‌های فرهنگی کسب درآمد و پول نباید باشد، لیکن جای تأسف دارد در جامعه امروزی موضوعات اقتصادی تیشه به ریشه فرهنگ جامعه زده است.

موهبتی با انتقاد از شهرداری منطقه ۳ در ساخت فرهنگسرای رسانه، آن را درخور و مناسب ندانست و اظهار داشت: در ساخت فرهنگسرا باید بیش از این به مباحث فرهنگی اهتمام می‌ورزیدند چراکه بخش تجاری مجتمع فرهنگسرای رسانه فضای بسیار بیشتری نسبت به بخش‌های فرهنگی آن دربرمی گیرد.

سردبیر نشریه لواسان، در ادامه از دغدغه‌های مسئولان سخن گفت و افزود: مسئولان در جامعه حضور دارند اما در بطن مشکلات نیستند، دلیل این عدم حضور، مشکلات و  گرفتاری‌های عدیده‌ای است که در سطح منطقه و کلان‌شهرها وجود دارد.

وی نقش رسانه‌های منطقه‌ای و محلی در انتقال صدای مردمی  و گوش زدها و انتقادها به مسئولین را بسیار مهم و حائز اهمیت دانست و خواهان تعامل مسئولان با رسانه‌های نقادانه در جهت رفع مشکلات مردم و شهروندان شد.

سپس نظری بنیان‌گذار انتشارات نظری در ادامه مراسم، به “کتاب قرآن و عهدین” اشاره کرد و گفت: کتاب با موضوع و محتوایی بسیار خوب نوشته‌شده و خواندن آن خالی از لطف نیست.

 وی در پایان افزود: فرهنگ مسئله‌ای بسیار مهم است و همان‌طور که رهبری معظم فرمودند فرهنگ از تنفس، بسیار مهم‌تر می‌باشد، و اگر تنفسی هم نباشد پس فرهنگ وجود ندارد. باید بیش‌ازپیش به مسائل فرهنگی اهتمام ورزید تا در برنامه چشم‌انداز ۱۴۰۴ بتوانیم نفر اول در منطقه ازلحاظ فرهنگی باشیم لیکن هنوز قدم‌های ابتدایی آن نیز برداشته نشده و ما از آن به دور هستیم.

بنابراین گزارش، کتاب «قرآن و عهدین» به نویسندگی فردین احمدی ویژه مدارس اسلامی و باهدف ترویج و معرفی ادیان الهی و شناساندن بهتر هر سه دین الهی و رسیدن یقین قلبی نوجوانان و جوانان مسلمان به اینکه اسلام برترین و کامل‌ترین دین است، تألیف شده است.

اخبار مرتبط