رفتن به بالا

لواسان , پایگاه اینترنتی نشریه رسمی شهر لواسان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • دوشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۶
 • الإثنين ۱ ربيع أول ۱۴۳۹
 • 2017 Monday 20 November
  تهران لطیف
  ٨(°C)
  وزش باد آرام
  فشار ٢۶.١۵(in)
  محدوده دید ۴.٠(mi)
  اشعه فرابنفش 0-Low
  رطوبت ٢۶.١۵(in)
اوقات شرعی

نمایشگاه معرق نازیلا بمانیان مدرس معرق چوب با حضور فرماندار شهرستان شمیرانات، معاون مطبوعاتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شمیرانات و جمعی از مردم و اصحاب رسانه افتتاح شد. ظهر شنبه بیستم آبان ماه، بمانیان در گفت‌وگو با خبرنگار نشریه لواسان گفت: نام جدیدی برای […]

نمایشگاه معرق نازیلا بمانیان مدرس معرق چوب با حضور فرماندار شهرستان شمیرانات، معاون مطبوعاتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شمیرانات و جمعی از مردم و اصحاب رسانه افتتاح شد.

ظهر شنبه بیستم آبان ماه، بمانیان در گفت‌وگو با خبرنگار نشریه لواسان گفت: نام جدیدی برای معرق‌کاری یافته‌ایم که کاملاً ایرانی است تحت عنوان چیلته به معنی تکه‌های کوچک چوب و نام گروه خود را چیلته چینان نقش‌بند گذاشته‌ایم.

وی با اشاره به تعداد تابلوهای به نمایش گذاشته‌شده گفت: در این نمایشگاه ۷۰ تابلوی معرق‌کاری شده به نمایش عموم گذاشته شد. این تابلوها به‌هیچ‌عنوان نقاشی و رنگ‌آمیزی نشده‌اند و تماماً از تکه‌های رنگی چوب‌های مختلف برای زیبا جلوه دادن آن استفاده‌شده است.

بمانیان با اشاره به استقبال گسترده مردم از نمایشگاه معرق گفت: هنر همیشه برای مردم جذاب بوده، باوجودآنکه نمایشگاه یک‌روزه برگزار شد اما شاهد استقبال بی‌نظیر مردم از این نمایشگاه بودیم.

بنابراین گزارش، بمانیان به مدت دو دهه است که در عرصه معرق چوب فعالیت می‌کند. وی تا به امروز بیش از هزاران شاگرد را تعلیم داده و از موفق‌ترین آموزگاران این هنر به شمار می‌رود.

اخبار مرتبط

نظرات

نمونه سوالات استخدامی قالب وردپرس

هنوز هیچ دیدگاهی وجود ندارد