رفتن به بالا

لواسان , پایگاه اینترنتی نشریه رسمی شهر لواسان

تعداد اخبار امروز : 3 خبر


 • یکشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶
 • الأحد ۴ جماد أول ۱۴۳۹
 • 2018 Sunday 21 January
  تهران لطیف
  ١٢(°C)
  وزش باد١٢(mph)
  فشار٢۶.٠۵(in)
  محدوده دید۶.٠(mi)
  اشعه فرابنفش1-Low
  رطوبت٢۶.٠۵(in)
اوقات شرعی

تأمین امنیت، تحکیم نظم و اجرای قانون و عدالت، از مهم‌ترین ارکان ثبات و سلامت نظام اجتماعی و سیاسی است. در کشور ایران، بخش عمده این وظیفه، بر عهده نیروی انتظامی است. به گزارش نشریه لواسان، ۱۳ مهر به‌عنوان روز نیروی انتظامی نام‌گذاری شده است. به همین مناسبت در هفته نیروی انتظامی روز دوشنبه هفدهم […]

تأمین امنیت، تحکیم نظم و اجرای قانون و عدالت، از مهم‌ترین ارکان ثبات و سلامت نظام اجتماعی و سیاسی است. در کشور ایران، بخش عمده این وظیفه، بر عهده نیروی انتظامی است.

به گزارش نشریه لواسان، ۱۳ مهر به‌عنوان روز نیروی انتظامی نام‌گذاری شده است. به همین مناسبت در هفته نیروی انتظامی روز دوشنبه هفدهم مهرماه سال جاری نیروی انتظامی لواسان اقدام به برپایی ایستگاه صلواتی کرد.

این مراسم با حضور سرگرد علیزاده، سرهنگ ۲ محمدی و دیگر زحمت کشان و جان‌برکفان نیروی انتظامی منطقه لواسان برگزار گردید که با استقبال مردمی نیز همراه بود.

از سال ۱۳۷۸ با درخواست نیروی انتظامی و تصویب مقام معظم رهبری، فرمانده کل قوا زمان برگزاری هفته نیروی انتظامی از تیرماه به مهرماه انتقال یافت. پیش از آن  ۲۷ تیر به مناسبت سالروز تصویب قانون ادغام نیروی انتظامی به نام روز نیروی انتظامی و سپس هفته آخر تیرماه به نام هفته نیروی انتظامی نام‌گذاری شده بود و در این زمان، مراسم ویژه‌ای برای بزرگداشت این نهاد انتظامی برگزار می‏گردید. ولیکن بعد از بررسی‏ها و جمع‌بندی نظرات و دیدگاه‏ها و پیشنهادهای مختلف مقرر شد هفته نیروی انتظامی در مهرماه، برگزار شود.

بنابراین گزارش ازجمله عللی که برای این امر ذکر شد تعطیلی مدارس و دانشگاه‏ها و آموزشگاه‏ها بود، که طیف عظیم جوانان و نوجوانان کشور را تشکیل می‌دهند و نیروی انتظامی اصلی‌ترین برنامه‌های خود را در ارتباط با این قشر تهیه و تدارک می‏بیند و با تعطیلات تابستانی امکان ارتباط مناسب و برنامه‌ریزی مطلوب برای آن‌ها وجود نداشت، دیگر اینکه با توجه به گرمی بالا در فصل تابستان اجرای برنامه‌های مختلف برای همه اقشار مردم و در همه مناطق کمتر امکان‏پذیر بود.

اخبار مرتبط