رفتن به بالا

لواسان , پایگاه اینترنتی نشریه رسمی شهر لواسان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • چهارشنبه ۲ آبان ۱۳۹۷
 • الأربعاء ۱۳ صفر ۱۴۴۰
 • 2018 Wednesday 24 October
  تهران لطیف
  ٢٠(°C)
  وزش باد آرام
  فشار ٢۶.٠٨(in)
  محدوده دید ۶.٠(mi)
  اشعه فرابنفش 2-Low
  رطوبت ٢۶.٠٨(in)
اوقات شرعی

لواسان

حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید سعید لواسانی امام‌جمعه لواسانات در خطبه‌های نماز جمعه، ضمن دعوت به تقوای الهی گفت: مردم به‌خوبی از شهید حججی تقدیر کردند و فضای کشور به حضور این شهید والامقام معطر شد. امام‌جمعه لواسانات در ادامه به حدیثی از امام صادق (ع) اشاره کرد و گفت: هرروز صبح اعمال بندگان خدا به پیامبر اکرم […]

حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید سعید لواسانی امام‌جمعه لواسانات در خطبه‌های نماز جمعه، ضمن دعوت به تقوای الهی گفت: مردم به‌خوبی از شهید حججی تقدیر کردند و فضای کشور به حضور این شهید والامقام معطر شد.

امام‌جمعه لواسانات در ادامه به حدیثی از امام صادق (ع) اشاره کرد و گفت: هرروز صبح اعمال بندگان خدا به پیامبر اکرم (ص) عرضه می‌شود، عالم در مظهر خدا می‌باشد مراقب اعمال خویش باشید.

حجت‌الاسلام لواسانی، سپس در ادامه سخنانش با اشاره به تشییع پیکر شهید حججی در مشهد، تهران و اصفهان اشاره کرد و گفت: بار دیگر ملت ایران با همبستگی و وحدت خود غوغا به پا کردند.

وی با اشاره به حضور گسترده مردم افزود: خون آن شهید تحرک‌آفرین و مایه برکت برای کشور بود. شرکت مردم در این مراسم نشان داد شهدا زنده‌اند و آن‌ها به‌عنوان سرمشقی برای جلوگیری از به انحراف رفتن جامعه اسلامی می‌باشند.

همه‌پرسی آغازگر جنگی دیگر در منطقه

امام‌جمعه لواسانات در ادامه سخنان خود با اشاره به همه‌پرسی اقلیم کردستان عراق، گفت: برخی از کشورهای خاورمیانه ازجمله جمهوری اسلامی ایران، ترکیه، سوریه و دولت مرکزی عراق بااین‌همه پرسی مخالفت کردند اما سران اقلیم کردستان کار خود را انجام دادند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین لواسانی، خاطرنشان کرد: این‌همه پرسی می‌تواند آغازگر جنگی دیگر در منطقه باشد. کشورهای اسلامی به‌تازگی از جنگ با داعش رهاشده‌اند. برای هیچ‌کدام از کشورهای همسایه خوب نخواهد بود.

وی افزود: حمایت رژیم صهیونیستی از استقلال کردستان عراق در نوع خود عجیب می‌باشد، رژیم صهیونیستی با برگزاری همه‌پرسی در فلسطین مخالفت می‌کند اما با استقلال و همه‌پرسی کردستان عراق موافق است و رژیم صهیونیستی تنها کشوری بود که از آن‌ها حمایت کرده است.

خطیب نماز جمعه لواسانات در ادامه با صهیونیستی خواندن طرح همه‌پرسی بیان کرد: این خواسته مردم کردستان عراق هم نبود، امیدواریم مسئولین اقلیم کردستان عراق سر عقل بیایند و در زمین اسرائیلی‌ها بازی نکنند.

وی در ادامه اظهار داشت: این‌یک حرکت صهیونیستی برای ایجاد تنش در منطقه و کشورهای اسلامی بود.

حجت‌الاسلام لواسانی سپس به تصاویر پخش‌شده مراسم ختم آیت ا… کاشانی در جماران اشاره کرد و گفت: مسئولانی که موجب بی‌مسئولیتی‌های در آن مراسم بودند باید از سمت خود استعفا دهند. ما از مطالبات امت حزب ا… از دهان‌کجی فتنه گران به امام حسین (ع) در عاشورای سال ۱۳۸۸نخواهیم گذشت.

امام‌جمعه لواسانات گفت: از کسانی که نظام را نشانه گرفته بودند نخواهیم گذشت، تنها راه بخشش آن‌ها توبه است.

وی افزود: یکی از نشانه‌های شیعه راهپیمایی اربعین می‌باشد. حتی غربی‌ها نیز به آن اذعان دارند که محرم و عاشورای حسینی و راهپیمایی اربعین چهره زیبای اسلام است.

حجت‌الاسلام لواسانی در پایان خطبه به موکب زنی‌های ایرانیان در کربلا اشاره کرد و گفت: موکب و خدمت به زائران از کارهای مردمی است، کسی که به زائران امام حسین (ع) کمک می‌کند خود زائر امام حسین (ع) می‌باشد.

اخبار مرتبط