رفتن به بالا

لواسان , پایگاه اینترنتی نشریه رسمی شهر لواسان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • دوشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۶
 • الإثنين ۱ ربيع أول ۱۴۳۹
 • 2017 Monday 20 November
  تهران لطیف
  ٨(°C)
  وزش باد آرام
  فشار ٢۶.١۵(in)
  محدوده دید ۴.٠(mi)
  اشعه فرابنفش 0-Low
  رطوبت ٢۶.١۵(in)
اوقات شرعی

 • پنجشنبه ۴ آبان ۱۳۹۶ - ۱۷:۱۶
 • کد خبر : 1474
 • مشاهده : 48 بازدید
 • پیشخوان
 • چاپ خبر : انقلاب اسلامی برای احیاء ارزش‌های دینی و نفی هرزگی شکل گرفت
حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید حسن خمینی:

انقلاب اسلامی برای احیاء ارزش‌های دینی و نفی هرزگی شکل گرفت

سومین جلسه شورای اداری شهرستان شمیرانات، با حضور حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید حسن خمینی، یادگار فرهیخته امام (ره)، و مسئولان استانی و شهرستان شمیرانات در محل اردوگاه شهید باهنر نیاوران برگزار گردید. به گزارش نشریه لواسان، روز پنجشنبه ۲۷ مهرماه حجت الاسلام والمسلمین سید حسن خمینی، در سخنانی با اشاره به سخنان رئیس‌جمهوری آمریکا گفت: مقابل موجی […]

سومین جلسه شورای اداری شهرستان شمیرانات، با حضور حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید حسن خمینی، یادگار فرهیخته امام (ره)، و مسئولان استانی و شهرستان شمیرانات در محل اردوگاه شهید باهنر نیاوران برگزار گردید.

به گزارش نشریه لواسان، روز پنجشنبه ۲۷ مهرماه حجت الاسلام والمسلمین سید حسن خمینی، در سخنانی با اشاره به سخنان رئیس‌جمهوری آمریکا گفت: مقابل موجی که بخواهد استقلال کشور را زیر سؤال ببرد، ید واحده هستیم.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید حسن خمینی در جلسه شورای اداری شهرستان شمیرانات اظهار داشت: انقلاب اسلامی برای احیاء ارزش‌های دینی و نفی هرزگی شکل گرفت، گاهی مناسب است که به علل و انگیزه‌های شکل‌گیری انقلاب توجه کنیم؛ زیرا انسان به‌مرورزمان به دلیل روزمرگی از توجه به اینکه بزرگان چه‌کار کردند غافل می‌شود.
یادگار امام(ره) با تأکید بر توجه به فاصله میان نتیجه و هدف، عنوان کرد: مهم است که چه هدفی داشتیم و چه نتیجه‌ای حاصل شد. از قیاس این دو می‌توان گفت که یک مجموعه دارای توفیق است یا خیر؛ به همین جهت تذکر آرمان‌ها، شرط این است که به‌جایی که ایستاده‌ایم راضی باشیم. البته به هر مرحله‌ای برسیم بالاتری هم وجود دارد، اما اگر اهداف پیروزی انقلاب را مرور کنیم می‌توانیم به این آرمان‌ها برسیم. 
وی تصریح کرد: اولین مسئله این است که انقلاب اسلامی یک انقلاب دینی است و برای احیای ارزش‌های دینی و از بین بردن هرزگی‌ها شکل‌گرفته است. هر تلاشی باید در این مسیر باشد که این ارزش‌ها شکل‌گرفته و هرزگی‌هایی که جامعه ما را علیه حکومت ستم‌شاهی پهلوی برانگیخت تا چه اندازه از بین رفت؟ لذا توجه به عفت عمومی و ارزش‌های عمیق دینی در مقابله با هرزگی حاکم بر نظام سلطنتی، یکی از ویژگی‌های انقلاب است و باید به آن توجه کرد. 
حجت الاسلام سید حسن خمینی با اشاره به حساسیت رهبر معظم انقلاب به آسیب‌های اجتماعی و تشکیل شورایی در این زمینه، تأکید کرد: هرچه بیشتر به این امر توجه کنیم بازگشت به آرمان‌ها است. 
وی دومین ویژگی انقلاب را «آزادی» دانست و به شعار انقلابی استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی اشاره کرد و گفت: فضای اختناق در نظام ستم‌شاهی جامعه شهری و روستایی و بیش از همه نخبگان را به‌شدت آزرده کرده بود و تمام شریان‌های تولید فکر و اندیشه در حکومت سابق مورد تهدید واقع می‌شد. تعریف آزادی، ولنگاری نیست و با حق تعریف می‌شود. آزادی بیان، اندیشه، رفتار و حوزه‌های مختلف دیگر ازجمله حق حاکمیت ملی در همین چارچوب است. اینکه قانون اساسی حق حاکمیت ملی برای مردم در نظر گرفته تبیین همین مسئله است و می‌توان جمهوریت نظام را ذیل آن تعریف کرد. 
یادگار امام(ره) افزود: سومین نکته، استقلال و نفی وابستگی است. به‌خصوص در صدوچند سال منتهی به انقلاب جامعه ما به‌شدت زیر یوغ قدرت‌های خارجی بود و یکی از دستاوردهای انقلاب توفیق در استقلال است که این امر را از پیدایش دولت قاجار تا کودتاها و دخالت قدرت‌های خارجی می‌شود دید. 
حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید حسن خمینی خاطرنشان کرد: امروزه اگر می‌بینیم همه تأثیرگذاران در عرصه سیاست و مردم نسبت به دخالت خارجی‌ها در مسائل کشور حساسیت دارند به خاطر تلخی‌های سنگینی است که از عدم استقلال در کشور کشیدیم. باید مراقب بود به هیچ بهانه‌ای استقلال سیاسی کشور مورد هجمه واقع نشود. همه ما به گونه‌های متعددی می‌اندیشیم و همدیگر را نقد می‌کنیم و رقابت بسیار سنگینی هم داریم؛ کما اینکه در انتخابات داشتیم. اما باید به‌شدت نسبت به اینکه کسی از بیرون در مقدرات کشور دخالت کند حساس باشیم. تزلزل در استقلال سیاسی کشور از دست رفتن یکی از دستاوردها و آرمان‌های بزرگ انقلاب است.

اخبار مرتبط

نظرات

نمونه سوالات استخدامی قالب وردپرس

هنوز هیچ دیدگاهی وجود ندارد