رفتن به بالا

لواسان , پایگاه اینترنتی نشریه رسمی شهر لواسان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • چهارشنبه ۲ آبان ۱۳۹۷
 • الأربعاء ۱۳ صفر ۱۴۴۰
 • 2018 Wednesday 24 October
  تهران لطیف
  ٢٠(°C)
  وزش باد آرام
  فشار ٢۶.٠٨(in)
  محدوده دید ۶.٠(mi)
  اشعه فرابنفش 2-Low
  رطوبت ٢۶.٠٨(in)
اوقات شرعی

 • جمعه ۷ مهر ۱۳۹۶ - ۱۹:۰۲
 • کد خبر : 1387
 • مشاهده : 438 بازدید
 • پیشخوان
 • چاپ خبر : طرح هادی ۲۳ روستا در شمیرانات هنوز اجرایی نشده است

حمید خواجه رئیس اداره بنیاد مسکن شمیرانات گفت: طرح ویژه بهسازی مسکن، و تسهیلات به روستاها و شهرهای زیر ۲۵۰۰۰ نفر جمعیت ازجمله لواسانات، رودبارقصران تعلق می‌گیرد. رئیس اداره بنیاد مسکن شهرستان شمیرانات،  روز یک‌شنبه ۱۹ شهریورماه در گفت‌وگو با خبرنگار نشریه لواسان، با ارائه‌ی گزارشی از خدمات این اداره گفت: مبلغ این وام‌ها بین […]

حمید خواجه رئیس اداره بنیاد مسکن شمیرانات گفت: طرح ویژه بهسازی مسکن، و تسهیلات به روستاها و شهرهای زیر ۲۵۰۰۰ نفر جمعیت ازجمله لواسانات، رودبارقصران تعلق می‌گیرد.

رئیس اداره بنیاد مسکن شهرستان شمیرانات،  روز یک‌شنبه ۱۹ شهریورماه در گفت‌وگو با خبرنگار نشریه لواسان، با ارائه‌ی گزارشی از خدمات این اداره گفت: مبلغ این وام‌ها بین ۱۸ تا ۲۰ میلیون تومان با سود ۵ درصد می‌باشد. وام ۲میلیون تومانی قرض‌الحسنه و تسهیلات قرض‌الحسنه حوادث با مبلغ ۲۰ میلیون تومان از دیگر خدمات اداره است که بر اساس نیاز شهرستان به بنیاد مسکن استان ارجاع داده می‌شود و ازلحاظ تأمین آن مشکلی وجود ندارد.

وی تصریح کرد: وام تسهیلات قرض‌الحسنه حوادث، هر حوادث غیرمترقبه‌ای را دربرمی گیرد.

خواجه با ابراز ناراحتی از عدم همکاری برخی بانک‌های لواسانات و رودبارقصران در اهدا تسهیلات ۲۰میلیون تومانی گفت: عدم همکاری بانک‌های سطح منطقه باعث بروز مشکلاتی برای متقاضیان این تسهیلات می‌شود، که برخی از آن‌ها را به مرز انصراف از گرفتن تسهیلات پیش می‌برد. لوکس سازی در منطقه شمیرانات دلیل دیگر عدم مراجعه و استفاده از تسهیلات ۲۰ میلیون تومانی است که خود عاملی برای عدم مراجعه مردم می‌باشد.

رئیس اداره بنیاد مسکن شمیرانات، با اشاره به طرح نظام فنی روستایی که مشابه طرح نظام‌مهندسی در شهرها می‌باشد گفت: تمام فعالیت‌ها جهت ساخت یک واحد مسکونی به‌صورت کاملاً مهندسی‌شده در قالب طرح نظام فنی روستایی با نظارت نماینده نظام فنی روستایی بنیاد مسکن انجام می‌شود.

خواجه در ادامه به بازنگری طرح هادی روستایی اشاره داشت و افزود: طرح‌های هادی به‌منظور ارتقای کیفیت زندگی روستایی است. در بازنگری اگر روستا رشد جمعیتی داشته باشد به بافت زمین‌های آن اضافه خواهد شد و خدمات موردنیاز روستا نیز پس از بررسی صورت می‌گیرد.

وی بابیان اینکه ازلحاظ اجرای طرح‌های خدماتی، فرهنگی و زیباسازی روستاهای شهرستان شمیرانات در سطح کشور نمونه و بی‌همتا می‌باشند، افزود: بهسازی جداول و جوی، کف سازی و استفاده از مصالح بوم آورد مهم‌ترین فعالیت‌های عمرانی اجراشده توسط بنیاد مسکن شمیرانات بوده است.

وی گفت: یکی از مهم‌ترین فعالیت‌های اداره بنیاد مسکن الحاق اراضی ملی به بافت و تهیه مسکن برای جوانان است. اگر رشد جمعیتی مشاهده شود به‌تناسب آن اراضی ملی یا اراضی شخصی به روستا اضافه می‌شود.

رئیس اداره بنیاد مسکن شمیرانات به صدور اسناد روستایی توسط این اداره اشاره کرد و گفت: با پیگیری  بنیاد مسکن صدور اسناد نیز با همکاری ادارات ثبت‌اسناد انجام خواهد شد.

وی در ادامه به معضل مخالفت سازمان حفاظت از محیط زیست با اجرای طرح‌های هادی اشاره کرد و گفت: طرح‌های هادی ۲۳ روستا در شهرستان شمیرانات علی‌رغم پیگیری‌های فرمانداری و بنیاد مسکن شهرستان اجرایی نشده و برخی از این روستاها بیش از ۱۶ سال است که منتظر اجرایی شدن طرح‌های هادی می‌باشند. عدم ارائه مجوز درجا سازی در روستاها نیز از دیگر مشکلات روستائیان منطقه می‌باشد. امید می‌رود با همکاری مسئولان ذی‌ربط مجوز درجا سازی بر اساس طرح هادی با  هر نوع کاربری صادر شود.

وی در پایان به طرح‌های هادی اجراشده اشاره کرد و گفت: در سال گذشته و نیمه امسال ۹۵۰ میلیون تومان اعتبار به بنیاد مسکن تخصیص یافت که متأسفانه حتی یک درصد از آن تا امروز دریافت نشده است، و بنیاد مسکن از محل بودجه‌های خود هزینه‌ها را تأمین می‌کند و پیشرفت‌های بسیار خوبی هم در اجرای پروژه‌ها داشته است.

اخبار مرتبط