رفتن به بالا

لواسان , پایگاه اینترنتی نشریه رسمی شهر لواسان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷
 • الإثنين ۴ شوال ۱۴۳۹
 • 2018 Monday 18 June
  تهران لطیف
  ٣١(°C)
  وزش باد ۵(mph)
  فشار ٢۵.٧٧(in)
  محدوده دید ۶.٠(mi)
  اشعه فرابنفش 0-Low
  رطوبت ٢۵.٧٧(in)
اوقات شرعی

 • پنجشنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۶ - ۲۰:۱۳
 • کد خبر : 1214
 • مشاهده : 174 بازدید
 • تیتر نخست
 • چاپ خبر : مشکل بیکاری جوانان کشور خوابیدن چرخه تولید است

حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید سعید لواسانی امام‌جمعه لواسانات در خطبه‌های عبادی سیاسی خود ضمن اشاره آغاز به کار دولت دوازدهم گفت: معضل جدی کشور موضوع اشتغال جوانان و تولید است. هنگامی‌که تولید نباشد، اشتغال نیست و وقتی شغلی نباشد، فقر دامان مردم را می‌گیرد، امروزه فقر بزرگ‌ترین معضلی است که جامعه را به خود مشغول کرده است. […]

حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید سعید لواسانی امام‌جمعه لواسانات در خطبه‌های عبادی سیاسی خود ضمن اشاره آغاز به کار دولت دوازدهم گفت: معضل جدی کشور موضوع اشتغال جوانان و تولید است. هنگامی‌که تولید نباشد، اشتغال نیست و وقتی شغلی نباشد، فقر دامان مردم را می‌گیرد، امروزه فقر بزرگ‌ترین معضلی است که جامعه را به خود مشغول کرده است.

امام‌جمعه لواسانات، منشأ آسیب‌های اجتماعی و فسادها را فقر و فاصله طبقاتی دانست و افزود: اولویت دولت بسط عدالت، ریشه‌کن ‌کردن فقر و مبارزه با فساد سازمان‌یافته و فساد برآمده از رانت و ریشه‌کن کردن آن باید باشد. چنین فعالیت‌هایی است که به دولت مشروعیت می‌دهد. دولت‌مردان وظایف سنگینی دارند.

وی ادامه داد: دولت‌مردان باید از دادن شعارهای غلط و دروغین بپرهیزند. معضل و مشکل بیکاری جوانان کشور خوابیدن چرخه تولید و نبود اشتغال به‌ویژه اشتغال مولد می‌باشد. رانت‌خواری و فساد از تبعات فقر و فاصله طبقاتی می‌باشد. 

تحریم‌های جدید آمریکا

حجت‌الاسلام لواسانی سپس با اشاره به تحریم‌های جدید آمریکا علیه ایران و روسیه گفت: هدف این تحریم‌ها تنها اعلام جنگ به ایران می‌باشد،  دولت سعودی نیز اعلام آمادگی کرده که هزینه‌های آن را پرداخت کند.

در حقیقت هدف و خواسته رژیم صهیونیستی و آمریکا این است که در دل ملت ما ترس بیاندازند و دل سازش کاران را خالی کنند.

خطیب نماز جمعه لواسانات اظهار داشت: نباید دشمن را دست‌کم بگیریم و فریب آن را هم نباید بخوریم. آن‌ها قصد دارند از رایزنی‌های مخفیانه استفاده کنند و با تکیه‌بر ترس ناشی از جنگ احتمالی  راه‌حل‌های سازشکارانه را تحمیل کنند و ما به مرز فروپاشی نزدیک کنند. باید مراقب امریکا و نفوذی‌های امریکا در داخل کشور هم باشیم.

ضرورت دشمن‌شناسی

وی در ادامه با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب در جلسه تنفیذ ریاست‌جمهور گفت: مسئولان در تعاملات بین‌المللی بدانند با دشمنی مواجه هستند که هدفش نابودی ما است. آنان به نابودی ما کمربسته‌اند و نباید از این نکته غفلت کرد. مسئولان ما باید مراقب دشمن باشند و نسبت به نفوذی‌ها که در کنار آنان لانه کرده‌اند، حساس باشند.

راه مقابله با امریکا و همه دشمنان مستکبر فعالیت قدرتمند و جهادی است. دولت باید در این چهار سال همانند مجاهدت در جبهه، همه تلاش خود را به کار ببندد که در زمینه‌های اقتصادی، فرهنگی، نظامی و امنیتی کشور قوی‌تر از پیش شود.

ترامپ و دولت امریکا و سنا و کنگره چهره واقعی خود را به ما نشان دادند. جالب آن بود در ایران خوش‌باورها به امریکا امیدوار شده بودند. ترامپ و دولت امریکا آنان را از خواب غفلت بیدار کردند و آن‌ها دیدند که تکیه‌بر آمریکا سرابی بیش نیست. 

امام‌جمعه  لواسانات ادامه داد: متأسفانه جامعه ما در سال‌های اخیر گرفتار جریان نوکیسه‌هایی شده است که صفت بارز آن‌ها هم زیاده‌خواهی و ستم بر مردم است. کسانی که به هر جا که رسیده‌اند، از رانت و ارتباطات فامیلی و بهره بردن از موقعیت پدر خود است که توانسته‌اند بر اقتصاد کشور خیمه بزنند و آن را به فساد بکشانند و مانور تجمل بدهند.

حجت‌الاسلام لواسانی در پایان خاطرنشان شد: امیرالمؤمنین علی (ع) در عهدنامه مالک اشتر می‌فرماید نظام اسلامی باید از آنان بر حذر باشد. ویژگی آنان طبق بیان امیرالمؤمنین ؛ اول پرتوقع و پرخرج و راحت‌طلب ، دوم در هنگام سختی به یاری نظام و مردم نمی‌آیند، سوم بیش از همه از انصاف و عدالت بیزارند، چهارم بر خواسته‌های نامشروع خود اصرار دارند، پنجم اگر به آنان بخششی بشود ناسپاس‌اند. ششم، از حکومت و مردم طلبکارند و خودشان را برتر می‌دانند و هفتم بر مشکلات و سختی‌ها ناشکیبا هستند.

اخبار مرتبط