رفتن به بالا

لواسان , پایگاه اینترنتی نشریه رسمی شهر لواسان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷
 • الإثنين ۴ شوال ۱۴۳۹
 • 2018 Monday 18 June
  تهران لطیف
  ٣١(°C)
  وزش باد ۵(mph)
  فشار ٢۵.٧٧(in)
  محدوده دید ۶.٠(mi)
  اشعه فرابنفش 0-Low
  رطوبت ٢۵.٧٧(in)
اوقات شرعی

 • پنجشنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۶ - ۲۰:۲۴
 • کد خبر : 1235
 • مشاهده : 198 بازدید
 • آخرین اخبار
 • چاپ خبر : تأکید بر حفظ منابع طبیعی در نشست شمیران شناسی

پنجمین نشست شمیران شناسان سال نودوشش در محل باغ‌موزه دکتر حسابی برگزار شد . به گزارش نشریه لواسان، روز چهارشنبه ۴ مردادماه نشست شمیران شناسان برگزار شد. از نکات مهم این نشست موضوع  جلوگیری ساخت‌وسازهای غیرمجاز، تغییر کاربری و تخریب  باغات شمیران و ویران کردن هویت فرهنگی و بومی و تاریخی این شهرستان بود. مهدی […]

پنجمین نشست شمیران شناسان سال نودوشش در محل باغ‌موزه دکتر حسابی برگزار شد .

به گزارش نشریه لواسان، روز چهارشنبه ۴ مردادماه نشست شمیران شناسان برگزار شد. از نکات مهم این نشست موضوع  جلوگیری ساخت‌وسازهای غیرمجاز، تغییر کاربری و تخریب  باغات شمیران و ویران کردن هویت فرهنگی و بومی و تاریخی این شهرستان بود.

مهدی یوسفی جمارانی معاون سیاسی انتظامی فرمانداری شمیرانات نیز ضمن تأکید بر آگاهی‌بخش و شناساندن هویت واقعی این شهرستان اذعان داشت : شمیرانات با داشتن ۴۰۰ اثر فرهنگی و تاریخی می‌تواند به مکان مهمی برای پژوهشگران و علاقه‌مندان حوزه فرهنگ و هنر تاریخ تبدیل شود.

وی ادامه داد:  با دعوت از تشکل‌هایی که علاقه‌مند به بررسی و تحقیق در این مورد هستند و  ایجاد ساختار منسجم برای شمیران شناسی در قالب بنیاد یا سازمانی مردم‌نهاد می‌توان به اهداف آن دست‌یافت.  

 سید حسن صفوی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شمیرانات ضمن اشاره به علت تأخیر برگزاری جلسات شمیران شناسی ابراز امیدواری کرد تا در نشست‌های بعدی از اساتید برجسته دیگری در حوزه تاریخ و میراث فرهنگی و پژوهشگران شهرستان شمیران نیز بهره‌جویی گردد.

سپس هاشمی و هوشمند فینی نسبت به ساماندهی گردشگران منطقه شمیرانات به‌ویژه در ایام تعطیل و ساختن برج‌های بلندمرتبه و غیراصولی نکاتی را متذکر شدند . هاشمی ساختن برج و هتل در حریم رودخانه و یا کوچه‌های باریک و تبدیل باغ‌های شمیران به مکان‌های تجاری و مسکونی را برای فرهنگ منطقه مخرب دانست .

بنابراین گزارش در ادامه ایرج حسابی نیز در خصوص شمیران قدیم سخن گفت و شرایط کنونی منطقه را با گذشته و برخی کشورهای منطقه قیاس نمود.

 

اخبار مرتبط