رفتن به بالا

لواسان , پایگاه اینترنتی نشریه رسمی شهر لواسان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷
 • الإثنين ۴ شوال ۱۴۳۹
 • 2018 Monday 18 June
  تهران لطیف
  ٣١(°C)
  وزش باد ۵(mph)
  فشار ٢۵.٧٧(in)
  محدوده دید ۶.٠(mi)
  اشعه فرابنفش 0-Low
  رطوبت ٢۵.٧٧(in)
اوقات شرعی

 • پنجشنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۶ - ۲۰:۰۷
 • کد خبر : 1203
 • مشاهده : 217 بازدید
 • آخرین اخبار
 • چاپ خبر : اختتامیه نمایشگاه نقاشی خط برگزار شد

نمایشگاه مجموعه آثار نقاشی‌خط علی محمدجانپور با مفاهیم قرآنی و عرفانی روز یکشنبه بیست و دوم مردادماه در نگارخانه کمال‌الملک اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شمیرانات به کار خود پایان داد. به گزارش نشریه لواسان، سید حسن صفوی رئیس اداره فرهنگ  و ارشاد اسلامی شمیرانات در مراسم اختتامیه، ضمن تقدیر از این هنرمند توانا ، […]

نمایشگاه مجموعه آثار نقاشی‌خط علی محمدجانپور با مفاهیم قرآنی و عرفانی روز یکشنبه بیست و دوم مردادماه در نگارخانه کمال‌الملک اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شمیرانات به کار خود پایان داد.

به گزارش نشریه لواسان، سید حسن صفوی رئیس اداره فرهنگ  و ارشاد اسلامی شمیرانات در مراسم اختتامیه، ضمن تقدیر از این هنرمند توانا ، آثار وی را درخور تحسین دانست و اظهار داشت: از ویژگی‌های مشترک و فراگیر در آثار هنرمندان ایرانی ، بهره‌گیری از زیبایی‌های خط فارسی است. توانایی‌های استفاده از این خط و تلفیق آن باهنر نقاشی به‌خوبی در آثار زیبای او هویدا است .

 وی در ادامه افزود : امیدواریم نمایش آثار ارزشمند این هنرمند را در دیگر نگارخانه‌های کشور شاهد باشیم و  اصولاً رسالت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی حمایت همه‌جانبه از هنرمندان خوش‌ذوق و تواناست و ما در این امر مصمم هستیم تا این آثار هنری را در معرض دید علاقه‌مندان به هنر نقاشی‌خط قرار دهیم.

سپس علی محمدجانپور در مورد نحوه خلق آثار خود توضیحاتی ارائه داد و تصریح کرد: آشنایی با هر دو هنر خوشنویسی و نقاشی برای خلق آثار نقاشی‌خط لازم است تا با بهره‌گیری از این دو عنصر بصری ، بتوانیم آثاری زیبا و بدیع با دنیایی از مفاهیم نهفته خلق کنیم.

وی افزود: باکمی آشنایی باهنرهای مذکور  و اندکی سلیقه و حوصله به خرج دادن می‌توان وارد حوزه نقاشی‌خط شد و آثار زیبا و شگرف خلق کرد.

علی محمدجانپور کار خوشنویسی را از سال ۱۳۶۰ آغاز کرد و همزمان باهنر نقاشی آشنا و علاقه‌مند شد. تحصیلات او در رشته گرافیک بوده و همین امر باعث گرایش او به نقاشی‌خط شد. شرکت در نمایشگاه‌های متعدد انفرادی و جمعی و تدریس هنر خوشنویسی و نقاشی از او در طول سال‌ها فعالیت هنری هنرمندی تمام‌عیار پدید آورده است.

اخبار مرتبط