رفتن به بالا

لواسان , پایگاه اینترنتی نشریه رسمی شهر لواسان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷
 • الإثنين ۴ شوال ۱۴۳۹
 • 2018 Monday 18 June
  تهران لطیف
  ٣١(°C)
  وزش باد ۵(mph)
  فشار ٢۵.٧٧(in)
  محدوده دید ۶.٠(mi)
  اشعه فرابنفش 0-Low
  رطوبت ٢۵.٧٧(in)
اوقات شرعی

امام‌جمعه رودبارقصران

قطار انتخابات به ایستگاه آخر رسید

حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید جواد سلیمانی، امام‌جمعه رودبارقصران در خطبه‌های نماز جمعه خود با اشاره به برگزاری انتخاباتی پرشور، افزود: قطار انتخابات به ایستگاه آخر رسید، همان‌طور که رهبری معظم نیز فرمودند؛ برنده اصلی انتخابات مردم بودند. اما در این ایام، سخنانی گفته شد که دل مردم را به درد آورد، برخی از نامزدهای انتخاباتی می‌پنداشتند هرچقدر […]

حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید جواد سلیمانی، امام‌جمعه رودبارقصران در خطبه‌های نماز جمعه خود با اشاره به برگزاری انتخاباتی پرشور، افزود: قطار انتخابات به ایستگاه آخر رسید، همان‌طور که رهبری معظم نیز فرمودند؛ برنده اصلی انتخابات مردم بودند. اما در این ایام، سخنانی گفته شد که دل مردم را به درد آورد، برخی از نامزدهای انتخاباتی می‌پنداشتند هرچقدر بیشتر یکدیگر را تخریب کنند، تعداد بیشتری از  آرای مردم را جذب می‌کنند. اما هیچگاه اینگونه نبوده و مردم به دنبال آرامش‌اند.

وی ادامه داد: سیانت از رأی مردم وظیفه یکایک مسئولین می‌باشد، رسانه‌های خارجی به دنبال تشویش اذهان عمومی و تحت تأثیر قرار دادن فضای انتخابات بودند که خوشبختانه نتوانستند کاری از پیش ببرند. سخن ما همان سخن رهبری معظم است، اگر کسی بخواهد برای مردم نقش بازی کند، رأی مردم را به سخره گیرد به تعبیر رهبری سیلی خواهد خورد.

با دو ویژگی  فرد اصلح انتخاب می‌شود، اصل اول متدین بودن و دوم توانمند بودن است.

امام‌جمعه رودبار قصران ضمن اشاره به تقوای انتخابات به  سخنی از امام علی (ع) اشاره کرد و گفت: ما با دو ویژگی می‌توانیم افراد را انتخاب کنیم، اصل اول اینکه متدین باشند و دوم توانمند باشند. بسیار مهم است متدین‌ترین و توانمندترین فرد را انتخاب کنیم. اما از کجا و چه راهی توانمندی‌های فرد را تشخیص دهیم. یکی از راه‌های آن در نظر گرفتن توانمندی فرد در مدیریت شهری و مدیریت اجرایی است. اگر برکسی مشتبه شدید به اطرافیان وی نگاه بیاندازید و ببینید چه کسانی از این افراد حمایت می‌کنند، اگر اطرافیان وی اهل دین هستند پس در انتخاب آن فرد نباید شک کرد. اما اگر اطرافیان وی اهل دین نیستند انتخاب چنین انسانی اشتباه می‌باشد. اقتضای تقوای انتخاباتی نیز همین است و مردم باید این امانت را به دست امانت‌دار واقعی بسپارند.

بایسته های پس از انتخابات

خطیب نماز جمعه رودبارقصران، ضمن اشاره به سخنان مقام معظم رهبری، عنوان کرد: انتظار مردم این است که طرفداران نامزد انتخاباتی که پیروز شده‌اند، موفقیت خود را از خداوند بدانند. باید شکر گذار بود که در میهن خود به‌صورت آزادانه رأی می‌دهیم. برخی از کشورهای همسایه در بالاترین سطح اقتصادی هم هستند ولی امکان آزادانه رأی دادن را ندارند. نامزدهای انتخاباتی باید متانت پس از رقابت انتخابات را رعایت کنند و هرکسی برگزیده شد به آن تبریک بگوییم و با وی دست یاری بدهیم. پس از انتخابات روز مهربانی و عمل است، رئیس‌جمهور منتخب رئیس‌جمهور همه ملت ایران است و باید برای حل مشکلات پیش از تشکیل کابینه برنامه‌ریزی کند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین سلیمانی در پایان با اشاره  به حدیثی از امام صادق (ع) بابیان اینکه، چرا عده‌ای دست به بازی  با آبروی مردم میزنند گفت؛ یکی از دلایل آن این است که خود را بالاتر از فرد گناه‌کار می‌بینند و او را پایین‌تر، نیز دست به این کار ناپسند می‌زند. اما از کجا می‌دانید کسی که غرق در گناه است زودتر خدا وی را نبخشیده باشد.

اخبار مرتبط