رفتن به بالا

لواسان , پایگاه اینترنتی نشریه رسمی شهر لواسان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷
 • الثلاثاء ۸ شعبان ۱۴۳۹
 • 2018 Tuesday 24 April
  تهران لطیف
  ٢١(°C)
  وزش باد ١٢(mph)
  فشار ٢۶.٠٢(in)
  محدوده دید ۶.٠(mi)
  اشعه فرابنفش 0-Low
  رطوبت ٢۶.٠٢(in)
اوقات شرعی

 • جمعه ۹ تیر ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۷
 • کد خبر : 1048
 • مشاهده : 294 بازدید
 • پیشخوان
 • چاپ خبر : تیم ملی ایران به مقام نخست مسابقات کشتی المپیک اسلامی دست‌ یافت
آرین افراسیابی داور بین المللی کشتی آزاد و فرنگی:

تیم ملی ایران به مقام نخست مسابقات کشتی المپیک اسلامی دست‌ یافت

چهارمین دوره مسابقات همبستگی کشورهای اسلامی  المپیک اسلامی  در رشته کشتی پهلوانی و زورخانه‌ای که در کشور آذربایجان، شهر باکو با حضور داور اهل لواسانات برگزار شد.

به گزارش نشریه لواسان، آرین فرسیابی که با دعوت از سوی فدراسیون جهانی  پهلوانی به‌عنوان داور  و جدول نویس در این مسابقات حضور یافته بود گفت: این مسابقات در قالب کلی مسابقات المپیک برگزار شد و در هر دو رشته کشتی زورخانه‌ای و پهلوانی تیم ملی ایران به مقام نخست مسابقات دست‌یافت. رقبای ایران در رشته زورخانه‌ای آذربایجان و افغانستان نیز به ترتیب دوم و سوم شدند.

فرسیابی ادامه داد: این مسابقات با حضور ۶۳ کشور برگزار شد که درخشش ملی پوشان ایرانی را به همراه داشت. مسابقات در کلیه رشته‌های المپیکی طی ۱۵ روز از ۲۳ اردیبهشت تا ۲خردادماه به اتمام رسید و با برگزاری مراسم افتتاحیه شروع و همچنین مراسم اختتامیه بسیار باشکوه ، با رژه تیمی کلیه تیم‌های شرکت‌کننده  به پایان رسید.

وی با اشاره به سطح برگزاری مسابقات و امکانات موجود گفت: اقامت در کمپ المپیکی که در سال گذشته مسابقات المپیک اروپایی را در آن برگزار نموده بودند که، پیش از آن نیز مکان  تمرینی برای برگزاری  المپیک جهانی بود.  با بهترین امکانات برگزار و در اختیار تیم‌های حاضر در این دوره مسابقات قرارگرفت.

داور ایرانی حاضر در مسابقات المپیک اسلامی ادامه داد:  کشور آذربایجان تنها به‌اندازه یکی از استان‌های ایران می‌باشد که دوازده میلیون نفر جمعیت دارد. این کشور در مقوله ورزش سرمایه گزاری بسیار خوبی انجام داده و پیشرفت‌های زیادی هم در این عرصه داشته است.

فرسیابی با ابراز خرسندی  به‌عنوان تنها داور ایرانی حاضر در مسابقات عنوان کرد: شرکت در مسابقات المپیک که زیر نظر کمیته ملی المپیک جهانی برگزار شد برای شرکت‌کنندگان مانند یک آرمان  است و این افتخار شامل حال اینجانب گردید که بسیار خوشحالم  نماینده منطقه و شهرم در یک المپیک  سطح جهانی بودم و امید آنکه شاهد حضور دیگر ورزشکاران لواسانی در مسابقات بین‌المللی نیز باشیم.

وی ادامه داد: در این سفر افشارزاده دبیر کل برگزاری مسابقات المپیک اسلامی ؛ مهر علیزاده، ریاست فدراسیون جهانی کشتی زورخانه‌ای، قهرمان جهان اکبر فلاح  که به‌عنوان میهمان ویژه و کمیته فنی در مسابقات حضور یافته بودند و همچنین پهلوان سه دوره پایتخت و آسیا وجهان  پهلوان آرش مردانی همراهان بنده نیز بودند.

فرسیابی در پایان با اشاره به حماسه مردم در روز ۲۹ اردیبهشت‌ماه اظهار داشت: در روز رأی‌گیری و انتخابات تیم ملی ایران به همراه تیم زورخانه‌ای و کادر اجرایی مسابقات داوران و غیره به سفارت ایران در باکو رفتند و رأی‌های خود را به صندوق‌های رأی‌گیری انداختند.

اخبار مرتبط