رفتن به بالا

لواسان , پایگاه اینترنتی نشریه رسمی شهر لواسان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷
 • الإثنين ۴ شوال ۱۴۳۹
 • 2018 Monday 18 June
  تهران لطیف
  ٣١(°C)
  وزش باد ۵(mph)
  فشار ٢۵.٧٧(in)
  محدوده دید ۶.٠(mi)
  اشعه فرابنفش 0-Low
  رطوبت ٢۵.٧٧(in)
اوقات شرعی

حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید سعید لواسانی در خطبه‌های سیاسی عبادی خود ضمن تسلیت به خانواده معظم شهدای حادثه تروریستی ۱۷ خرداد گروهک تروریستی داعش در تهران گفت: عملیات تروریستی ۱۷ خرداد در تهران ۱۰ شهید و ۴۳ نفر زخمی برجای گذاشت، این عملیات بسیار تأسف‌برانگیز بود. وی در ادامه افزود: ایران در مرکز ناامنی‌های جهان و خاورمیانه […]

حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید سعید لواسانی در خطبه‌های سیاسی عبادی خود ضمن تسلیت به خانواده معظم شهدای حادثه تروریستی ۱۷ خرداد گروهک تروریستی داعش در تهران گفت: عملیات تروریستی ۱۷ خرداد در تهران ۱۰ شهید و ۴۳ نفر زخمی برجای گذاشت، این عملیات بسیار تأسف‌برانگیز بود.

وی در ادامه افزود: ایران در مرکز ناامنی‌های جهان و خاورمیانه قرار دارد. با خباثت آمریکا و دولت‌های نابخرد عربی که تنها به دنبال سودجویی هستند منطقه خاورمیانه شدیداً ناامن شده است. القاعده، النصره و داعش همگی دست‌پرورده کشورهای عربی و آمریکا هستند. کشور ما نیز سال‌ها است درگیر این‌چنین قضایایی است اما قدرت نیروی اطلاعاتی و امنیتی کشور بحمداله بسیار بالا بوده و که تابه‌حال نتوانسته‌اند کاری از پیش ببرند.

امام‌جمعه لواسانات عنوان کرد: قضیه ترور دانشمندان هسته‌ای را هیچ‌گاه فراموش نخواهیم کرد، آن‌ها تابه‌حال اقدامات متعددی انجام داده‌اند و دست‌بردار نخواهند بود، حاضر نیستند که مردم ایران با آسایش زندگی کنند، نقش آمریکا و عربستان در این جنایت کاملاً مشهود بود.

وی ادامه داد: گفته‌های وزیر دفاع عربستان و وزیر خارجه آمریکا پیش از اتفاقات ۱۷ خرداد دال بر تأیید صحت این موضوع است. اما پس‌ازاین وقایع شاهد موضع‌گیری گستاخانه ترامپ در این خصوص بودیم، که  این موضع‌گیری‌ها اعتراض برخی از شهروندان آمریکایی را نیز برانگیخت.

حجت‌الاسلام لواسانی گفت: مجلس سنا دوباره تحریم‌های جدیدی علیه ایران وضع کرده است، این هم نمونه‌ای از دموکراسی آمریکایی است. اینان کسانی هستند که ترور کرده و از تروریست حمایت می‌کنند، توقع ملت نیز از کشور جنایتکار آمریکا بیش از این نبود. اما این ملت ما است که در برابر این کشور ظالم سال‌ها است ایستاده است. این ایستادگی نشان‌دهنده قدرت ملت ایران می‌باشد. با این‌چنین اقداماتی نه تنها همبستگی ملت عظیم ایران گسسته نخواهد شد بلکه ملت منسجم‌تر از پیش هم می‌شوند.

خطیب نماز جمعه لواسانات افزود: باید از نیروهای امنیتی کشور خود تشکر کنیم؛ یکی از اهداف اصلی دشمن ناامن کردن کشور ما است، که تاکنون نیروهای امنیتی کشور توانسته‌اند امنیت کشور را تأمین کنند و به دشمن اجازه دخالت را نداده‌اند.

مهم‌ترین کار فرهنگی ریشه‌کن کردن فقر می‌باشد

حجت‌الاسلام‌والمسلمین لواسانی در ادامه به سخنان رهبر فرزانه انقلاب در دیدار با دانشجویان اشاره کرد و گفت: قرارگاه‌های  رسمی فرهنگی کشور دچار اختلاف‌اند و تعطیل‌شده‌اند. موضوع مسائل فرهنگی کشور موضوعی بسیار حیاتی و مهم است ، که متأسفانه گاهی اوقات شاهد پایمال شدن حق، وحق وناحق شدن آن هستیم.

وی افزود: نباید مسائل اصلی کشور فراموش شود، اگر جامعه سالم می‌خواهیم باید از عامه مردم شروع کنیم. اگر عامه مردم در مسیر حق  باشند خواص را نیز مجبور می‌کنند که به مسیر حق بپیوندند. مسئولان کشور باید به دنبال حل مسائل اصلی کشور باشند.

امام جمعه لواسانات مهم‌ترین کارهای فرهنگی را ریشه‌کن کردن فقر، مبارزه با اشرافی گری به‌خصوص در میان مسئولان کشوری، دولت اسلامی، انقلابی گری دانست و افزود: کشور باید بر اساس انقلاب و مکتب امام (ره) اداره شود؛ نباید به سراغ مسائل پیش‌پاافتاده پرداخت که هیچ مشکلی را حل نمی‌کند. مقام معظم رهبری نیز به دانشجویان فرمودند: به حل مسائل اصلی کشور بپردازید.

 

اخبار مرتبط