رفتن به بالا

لواسان , پایگاه اینترنتی نشریه رسمی شهر لواسان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۸
 • السبت ۱۴ شعبان ۱۴۴۰
 • 2019 Saturday 20 April
  تهران تا قسمتی ابری
  ١۵(°C)
  وزش باد ١۴(mph)
  فشار ٢۵.٨۵(in)
  محدوده دید ۶.٠(mi)
  اشعه فرابنفش 1-Low
  رطوبت ٢۵.٨۵(in)
اوقات شرعی

 • یکشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۵
 • کد خبر : 979
 • مشاهده : 569 بازدید
 • یادداشت‌ها
 • چاپ خبر : هوش هیجانی

شایستگی شخصی: خودآگاهی: این معیار شامل سه زیر معیار آگاهی عاطفی، خود ارزیابی صحیح و دقیق و اعتماد به نفس به شرح زیر است: آگاهی عاطفی: یعنی اینکه فرد نسبت به عواطف خود و تاثیر آنها آگاهی و شناخت دارد. افرادی که دارای این شایستگی‌ هستند، می‌دانند چه عواطفی را احساس می‌کنند و چرا به […]

شایستگی شخصی:

خودآگاهی: این معیار شامل سه زیر معیار آگاهی عاطفی، خود ارزیابی صحیح و دقیق و اعتماد به نفس به شرح زیر است:

آگاهی عاطفی: یعنی اینکه فرد نسبت به عواطف خود و تاثیر آنها آگاهی و شناخت دارد. افرادی که دارای این شایستگی‌ هستند، می‌دانند چه عواطفی را احساس می‌کنند و چرا به رابطه بین احساساتشان و آنچه که فکر می‌کنند، انجام می‌دهند و یا می‌گویند، آگاه هستند. برای آنها قابل تشخیص است که چگونه احساساتشان بر عملکردشان تأثیر می‌گذارد. یک آگاهی راهنمایی کننده از اهداف و ارزش‌هایشان دارند.

خود ارزیابی صحیح و دقیق: به مفهوم آگاهی فرد از محدودیت‌ها و نقاط قوت خود است. افرادی که دارای این شایستگی هستند: از نقاط ضعف و قوت خود آگاهی دارند. اهل تفکرند و از طریق تجربه فرا می‌گیرند. به دنبال بازخوردهای روشن، دیدگاه‌های جدید، یادگیری مستمر و خود توسعه‌ای هستند. قادرند حس شوخ طبعی و دیدگاه‌های خود درباره دیگران را بروز دهند.

اعتماد به نفس: عبارت است از اطمینان درباره ارزش‌ها و ظرفیت‌های خود، افرادی ‌که دارای شایستگی هستند: با قوت و با احساس هویت به معرفی خود می‌پردازند. توانایی ارائه ایده‌های جدید و غیر معمول و اصرار بر آنچه را که درست تشخیص می‌دهند را دارند. با اراده و قاطع عمل می‌کنند و توانایی اتخاذ تصمیمات درست و منطقی را، به رغم وجود فشارها، حتی در شرایط عدم اطمینان دارا هستند.

هوش هیجانی۵

شایستگی شخصی خود تنظیمی: این معیار شامل پنج زیر معیار؛ خودکنترلی، قابلیت اعتماد، وظیفه‌شناسی، سازگاری و انطباق‌پذیری و نوآوری است که عبارتند از:

خود کنترلی: به معنی مدیریت کردن عواطف و امیال مخرب است. افراد دارای این شایستگی:

توانایی مدیریت احساسات نسنجیده و عواطف دردناک و غم انگیز خود را به خوبی دارند. خویشتندار و آرام، مثبت و خونسرد، حتی در لحاظات سخت و آزاردهنده، هستند. دارای افکار واضح و روشن هستند و در شرایط فشار، تمرکز خود را حفظ می‌کنند.

قابلیت اعتماد: به مفهوم حفظ معیارهای درستی، صداقت و راستی است. افرادی که دارای این شایستگی هستند، اخلاقی عمل می‌کنند و فراتر از سرزنش و ملامت هستند. از طریق اعتماد و درستی ایجاد اطمینان می‌کنند. اشتباهات شخصی خود را می‌پذیرند و با اعمال غیر اخلاقی دیگران برخورد می‌کنند. سرسخت و قوی هستند و مواضع اخلاقی محکمی می‌گیرند.

وظیفه‌شناسی: به معنی مسئولیت پذیر بودن در مقابل عملکرد شخصی است. افرادی که دارای این شایستگی هستند به تعهدات و وعده‌های خود عمل می‌کنند. برای تحقق اهداف خودشان همیشه پاسخگو هستند.در کارشان دقیق و سازماندهی شده عمل می‌کنند.

سازگاری و انطباق پذیری: به مفهوم انعطاف پذیری در مدیریت تغییر است. افرادی که دارای این شایستگی هستند: توان اعمال تغییرات سریع، جابه جایی اولویت ها و مدیریت مستمر تقاضاهای چندگانه را دارا هستند. تاکتیک‌های پاسخهایشان با اوضاع و احوال و شرایط متغیر مطابقت دارد. نگرش آنها نسبت به رویدادها انعطاف پذیر است.

نوآوری: به معنی پذیرش راحت اندیشه‌های نو و اطلاعات جدید است. افرادی که دارای این شایستگی هستند: به دنبال ایده‌های جدیدی از منابع متنوع و گسترده هستند. برای حل مسائل و مشکلات راه حل‌های بدیع و تازه را جستجو می‌کنند. دارای قدرت خلق ایده‌های جدید هستند. دارای دیدگاه‌های جدید هستند و قدرت ریسک کردن دارند.                  ادامه دارد…

اخبار مرتبط