رفتن به بالا

لواسان , پایگاه اینترنتی نشریه رسمی شهر لواسان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷
 • الأحد ۱۰ شوال ۱۴۳۹
 • 2018 Sunday 24 June
  تهران لطیف
  ٢۶(°C)
  وزش باد آرام
  فشار ٢۵.٨٧(in)
  محدوده دید ۶.٠(mi)
  اشعه فرابنفش 0-Low
  رطوبت ٢۵.٨٧(in)
اوقات شرعی

 • یکشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۰
 • کد خبر : 970
 • مشاهده : 307 بازدید
 • آخرین اخبار
 • چاپ خبر : مراقب سنگ‌های وسط جاده باشید

با فرارسیدن فصل بهار یکی از معضلات اصلی جاده‌های رودبار قصران سنگ‌هایی است که از بالای کوه به وسط جاده ریزش می‌کنند و گاها منجر به حوادث رانندگی غیرقابل جبرانی هم می‌شوند؛ مسئله‌ای که نیازمند رسیدگی شوراهای مختلف این منطقه و به‌تبع وزارت راه و شهرسازی است. به گزارش نشریه لواسان، معضل سنگ‌های ریزودرشتی که […]

با فرارسیدن فصل بهار یکی از معضلات اصلی جاده‌های رودبار قصران سنگ‌هایی است که از بالای کوه به وسط جاده ریزش می‌کنند و گاها منجر به حوادث رانندگی غیرقابل جبرانی هم می‌شوند؛ مسئله‌ای که نیازمند رسیدگی شوراهای مختلف این منطقه و به‌تبع وزارت راه و شهرسازی است.

به گزارش نشریه لواسان، معضل سنگ‌های ریزودرشتی که به وسط جاده سرازیر می‌شوند تنها مختص به امسال و یا چند سال اخیر نیست؛ چراکه هرساله با فرارسیدن فصل بهار و  آب شدن برف‌ها و به‌تبع آن سست شدن خاک شاهد نامطمئن بودن بسیاری از سنگ‌ها در تمام جاده‌های منطقه رودبار قصران هستیم، معضلی که نه‌تنها خسارت‌های مادی به همراه می‌آورد، بلکه در صورت عدم توجه و رسیدگی به‌موقع آن ممکن است خسارت‌های جانی هم در پی داشته باشد.

قطعاً اکثر جاده‌های این منطقه نیازمند طرح‌های رفع مشکل ریزش سنگ هستند؛ هرچند که در چند سال اخیر در برخی از مناطق مانند کمرخانی که احتمال زیرش سنگ وجود داشت اقداماتی برای کنترل ریزش سنگ و پایدارسازی شیب  کوه ها

صورت گرفته است، اما نباید فراموش کرد که رودبار قصران کوه‌های بسیاری دارد که نیازمند اقدامات مشابه برای ایمن‌سازی هستند.

البته مسافران نوروزی هم باید بیش از این مراقب جای پارک خودروهای خود باشند، چراکه چندی پیش‌بر اثر ریزش سنگ از کوه در منطقه رودک ماشینی که در کنار دامنه کوه پارک کرده بود دچار سانحه شد و خسارات شدیدی بر آن وارد گردید.

امید است به‌زودی با همکاری با همه دستگاه‌های ذی‌ربط شاهد اقدامات مؤثر برای کنترل ریزش سنگ و پایدارسازی شیب کوه‌ها در بخش‌های مختلف رودبار قصران باشیم. 

اخبار مرتبط