رفتن به بالا

لواسان , پایگاه اینترنتی نشریه رسمی شهر لواسان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۸
 • الخميس ۱۸ رمضان ۱۴۴۰
 • 2019 Thursday 23 May
  تهران Mostly Cloudy
  ٢٧(°C)
  وزش باد ٩(mph)
  فشار ٢۵.٩٢(in)
  محدوده دید ۶.٠(mi)
  اشعه فرابنفش 0-Low
  رطوبت ٢۵.٩٢(in)
اوقات شرعی

لواسان رضا موهبتی

با سلام و صلوات به ساحت مقدس حضرت ولـی عصـر (عج)  رضا موهبتی،‌سردبیر نشریه لواسان : با شنیدن خبر درگذشت یار دیرین امام راحل عظیم الشان، آیت ا… هاشمی رفسنجانی که مایه تأثر و تأسف همه مردم ایران شد، ضمن عرض تسلیت، از خداوند متعال برای آن مرحوم سفر کرده، آرزوی علو درجات و برای […]

با سلام و صلوات به ساحت مقدس حضرت ولـی عصـر (عج)

 رضا موهبتی،‌سردبیر نشریه لواسان : با شنیدن خبر درگذشت یار دیرین امام راحل عظیم الشان، آیت ا… هاشمی رفسنجانی که مایه تأثر و تأسف همه مردم ایران شد، ضمن عرض تسلیت، از خداوند متعال برای آن مرحوم سفر کرده، آرزوی علو درجات و برای بازماندگان  صبر و شکیبایی مسئلت می نمایم.

 با توجه به نزدیک شدن یکمین سالگرد تنها نشریه دارای مجوز قانونی منطقه شمیرانات، لواسانات و رودبارقصران با نام «لواسان» که تاکنون باحول و قوه الهی و کرامت حق الیقین و حمایت و همکاری تک تک شما شهروندان دوستدار مطبوعات و رسانه های مکتوب و همچنین همت و پشتکار تمامی همکارانم، سربلند و جاوید بوده ایم.

 گرچه در این بین نیز از سوی شهرداری و شورای شهر لواسان با انتشار نشریه ای فاقد مجوز که با سوء استفاده از نام «لواسان» منتشر می شده است، نامحبتی و بی لطفی دیده ایم.

حال که ادارات ذی ربط متوجه این ناحقی گشته اند، جایز است کلیه خوانندگان نشریه لواسان بدانند حقوق و اختیارات یک رسانه قانونمند کجاست و وظایف یک بولتن داخل سازمانی کجا ؟!  وظیفه رسانه های مکتوب چیست؟

وظیفه و رسالت یک نشریه آگاه و بیدار و همچنین مستقل همچون نشریه «لواسان»، انتشار و اطلاع رسانی شفاف وقایع رخ گرفته از اتفاقات پیرامون شهر و منطقه است که این امر باعث آگاه شدن شهروندان نسبت به عملکرد مسئولین و همچنین بالعکس آگاه شدن مسئولین از نیازهای مردم است.

رسالت یک نشریه سلامت، شفاف سازی کلیه مطالب و حتی عنوان نمودن تخلفات ارگان ها و نهادهای منطقه است تا مسئولین بالادستی نظام از روند اتفاقات و عملکرد سازمان های زیر دست خود آگاه و مطلع گردند که این خود به اصلاح عملکرد مسئولین کمک می کند، زیرا تا عملکردی بررسی نشود و عنوان نشود نقاط ضعف و قدرت آن دیده نمی شود و عیوب آن عملکرد را نمی توان اصلاح نمود.

اما تفاوت نشریه و بولتن داخلی در چیست؟

تعریف بولتن داخلی به عنوان بولتن یک سازمان و نهاد، واسطه ارتباط بین اعضاء یک مجموعه و مسئولان آن است که می تواند حاوی اطلاعات هر سازمان و بخشنامه های جدید برای اطلاع رسانی به کارکنان و به تعداد پرسنل آن سازمان باشد ولاغیر . 

این نوع بولتن وسیله ارتباطی برای برقراری ارتباط درون سازمانی بین مدیران از یک سو و کلیه کارکنان از سوی دیگر است و به هیچ عنوان اجازه تولید اخبار سطح شهر و ارگان دیگری، مصاحبه با هرگونه اشخاصی، انتشار آگهی و آگهی تبلیغاتی و خیلی موارد دیگر که در قانون آمده است را ندارد، مانند ابعاد آن، که به نص صریح قانون آمده است، بولتن داخلی یک سازمان باید در ابعاد ۲۳ در ۲۳ سانتی متر و انتشار آن به تعداد پرسنل همان سازمان و توزیع در ساختمان همان اداره باشد.

وظیفه بولتن داخلی چیست؟

در واقع هدف از شکل گیری بولتن داخلی، ایجاد رسانه ای به عنوان ابزاری برای روابط عمومی است، پس اگر وظیفه روابط عمومی در سازمان رسیدن به تفاهم درون سازمانی باشد، انتشار بولتن درون سازمانی یکی از ابزارهای مهم برای رسیدن به تفاهم در درون دستگاه است.

بولتن داخلی معمولاً با توجه به میزان فعالیت سازمان به صورت ماهانه یا فصل نامه منتشر می شود و مطالب آن حاوی اخبار درون سازمان به منظور آگاه کردن کارکنان از وضعیت داخلی و همچنین تصمیم گیری های مدیران در مورد مسایل داخلی و کارکنان است. اطلاعیه ها، بخشنامه ها، انتصاب ها، ترفیع ها و خبرهایی از این دست نیز در این بولتن منتشر می گردد.

مندرجات بولتن داخل سازمانی باید متمرکز بر نیازهای کارمندان بوده و از اعمال خودکامگی به منظور تأمین منافع مدیریت جلوگیری شود، مطالب باید با توجه به تقاضاهای بی شمار، آماده و انتخاب شود نه بر اساس برداشت‌های تنگ نظرانه مدیران آن سازمان.                        
هدف اصلی از انتشار بولتن داخلی باید ارزیابی شود، روابط عمومی موظف است اهداف کوتاه مدت و بلند مدت انتشار بولتن را پیش از انتشار، تدوین و تبیین کند و برای چاپ و انتشار آن از اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تأییدیه دریافت نماید.

حال که از احوال قضایا مطلع شدید شما قضاوت نمایید، آیا در شهرداری و شورای شهر لواسان اینچنین رخ داده است؟!

ومن ا… توفیق 

اخبار مرتبط