رفتن به بالا

لواسان , پایگاه اینترنتی نشریه رسمی شهر لواسان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۸
 • الخميس ۱۸ رمضان ۱۴۴۰
 • 2019 Thursday 23 May
  تهران Mostly Cloudy
  ٢۶(°C)
  وزش باد ١٢(mph)
  فشار ٢۵.٩٢(in)
  محدوده دید ۶.٠(mi)
  اشعه فرابنفش 0-Low
  رطوبت ٢۵.٩٢(in)
اوقات شرعی

 • شنبه ۷ آبان ۱۳۹۵ - ۱۶:۱۰
 • کد خبر : 343
 • مشاهده : 887 بازدید
 • یادداشت ویژه
 • چاپ خبر : لواسان در عاشورای حسینی

مراسم عزاداری عاشورای سالار و سرور شهیدان، امام حسین (ص) در امام‌زاده علی‌اکبر جائیج لواسان. به گزارش نشریه لواسان، مراسم عزاداری عاشورای حسینی بانظم و شکوه خاصی در بلوار امام خمینی (ره) برگزار شد و عزاداران به سینه‌زنی و زنجیرزنی پرداختند. مراسم عزاداری عاشورای حسینی ظهر چهارشنبه بیست و یکم مهرماه با حضور هزاران نفر […]

مراسم عزاداری عاشورای سالار و سرور شهیدان، امام حسین (ص) در امام‌زاده علی‌اکبر جائیج لواسان.

به گزارش نشریه لواسان، مراسم عزاداری عاشورای حسینی بانظم و شکوه خاصی در بلوار امام خمینی (ره) برگزار شد و عزاداران به سینه‌زنی و زنجیرزنی پرداختند.

مراسم عزاداری عاشورای حسینی ظهر چهارشنبه بیست و یکم مهرماه با حضور هزاران نفر از عاشقان اباعبدا… الحسین (ع) در لواسان برگزار شد. هیئت‌های عزاداری از محله‌های توک مزرعه، شورکاب و دیگر محلات به‌سوی امام‌زاده عبدا… جاییج حرکت کرده و در صحن امام زاده عبدا… (ع) به سینه زنی و زنجیر زنی پرداختند.

بنابراین گزارش، مراسم خیمه سوزان روز عاشورا نیز توسط عزاداران برگزار گردید که در آن خیمه بزرگی را علم کرده و آن را در روز عاشورا آتش می‌زنند.

هم‌زمان با سراسر کشور دوستداران حسینی در لواسان نیز با حضور در مراسم عاشورای حسینی در غم شهادت سالار شهیدان و یاران باوفایش به سوگ نشستند.

اگر در تاریخ بشر رخدادی بی‌نظیر نباشد، ازجمله وقایع بسیار کم‌نظیر است؛ چنان‌که روایاتی از ائمه اطهار علیهم‌السلام مبنی بربی نظیر بودن این حادثه درگذشته و آینده واردشده است.

صرف‌نظر از دیدگاه شیعه، همه مورخان و آشنایان به تاریخ نیز اتفاق‌نظر دارند که واقعه عاشورا ازجمله کم‌نظیرترین رویدادهای عالم است؛ واقعه‌ای که هم ازنظر کیفیت وقوع، هم ازنظر عظمت مصیبت و هم ازنظر جاودانگی آن در یادها و آثار اجتماعی‌ که در پی داشت با هیچ ماجرای دیگری قابل‌مقایسه نیست.

از اولین ساعات روز عاشورا مردم لواسان در دسته‌های عزاداری با به راه انداختن دسته‌های زنجیرزنی و سینه‌زنی درحالی‌که بیرق‌های سیاه در عزای سالار شهیدان در دست داشتند در خیابان‌های شهر لواسان به راه افتادند و با نوحه‌خوانی و بر سر و سینه‌زنان در عاشورای حسینی به سوگ نشستند.

حضور جوانانی که با عشق و ارادتی خالصانه با حمل بیرق‌های سیاه و علم‌هایی در یادبود حماسه کربلا در صفوف سوگواران دیده می‌شدند جلب‌توجه می‌کرد.

عزاداران حسینی سپس در مساجد لواسان هم‌زمان با سایر نقاط کشور پس از شنیده شدن اذان به نماز ایستادند و به یاد آخرین نماز حسین‌ابن‌علی در کربلا نماز ظهر را اقامه کردند.

اخبار مرتبط