آخرین اخبار » سه تیتر 3 » پیشخوان
کد خبر : 1729
سه شنبه - ۲۸ آذر ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۳
فرماندار شهرستان شمیرانات گفت:

اجرای طرح مدیریت پسماند شهرستان شمیرانات آغاز می‌شود

فرماندار شمیرانات از آغاز اجرای طرح مدیریت پسماند شهرستان شمیرانات در سال ۱۳۹۷ خبر داد و افزود: در سال جاری توافقات اجرای این طرح را اخذ خواهیم کرد و از سال آینده شهرداری منطقه یک به‌عنوان متولی این طرح کار خود را آغاز خواهد کرد.

به گزارش نشریه لواسان، عزت اله خانمحمدی روز پنج‌شنبه ۲ آذر ماه در تشریح ساماندهی و مدیریت پسماند شهرستان شمیرانات گفت: شهرداری منطقه یک تهران طرحی برای ساماندهی پسماند شمیران ارائه کرده است که با جانمایی اجرای این طرح می‌توان زباله‌های دو بخش لواسانات و رودبار قصران را نیز ساماندهی کرد.

وی افزود: جلسه مشترکی با محیط زیست و منابع طبیعی برگزار شد و بازدیدهای میدانی نیز از محل پیشنهادشده برای اجرای طرح شهرداری منطقه یک انجام‌شده است و به‌محض توافق میان محیط زیست و منابع طبیعی پروژه شهرداری منطقه یک اجرایی خواهد شد.

وی ادامه داد: با اجرای این طرح، زباله‌های شهرستان شمیرانات در این محل جمع‌آوری و با تکنیک‌های جدید و تکنولوژی روز بدون هیچ‌گونه عوارض زیست‌محیطی می‌تواند مدیریت شود. این اقدام در دستور کار جدی فرمانداری شمیرانات قرارگرفته و پیگیر هستیم که هر چه زودتر اجرایی شود.

وی تأکید کرد: مقدمات اجرای این پروژه در سال جاری فراهم خواهد شد اما اجرای آن احتمالاً در سال آینده انجام خواهد شد. تلاش می‌کنیم اخذ توافقات دستگاه‌های ذی‌ربط و تنظیم تفاهم‌نامه چندجانبه میان دستگاه‌های ذی‌ربط در سال جاری انجام شود و شهرداری منطقه یک به‌عنوان متولی کار بتواند از اواخر سال جاری کار خود را آغاز کند.