آخرین اخبار » پیشخوان
کد خبر : 1548
دوشنبه - ۲۲ آبان ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۲

هنر همیشه برای مردم جذاب بوده

نمایشگاه معرق نازیلا بمانیان مدرس معرق چوب با حضور فرماندار شهرستان شمیرانات، معاون مطبوعاتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شمیرانات و جمعی از مردم و اصحاب رسانه افتتاح شد.

ظهر شنبه بیستم آبان ماه، بمانیان در گفت‌وگو با خبرنگار نشریه لواسان گفت: نام جدیدی برای معرق‌کاری یافته‌ایم که کاملاً ایرانی است تحت عنوان چیلته به معنی تکه‌های کوچک چوب و نام گروه خود را چیلته چینان نقش‌بند گذاشته‌ایم.

وی با اشاره به تعداد تابلوهای به نمایش گذاشته‌شده گفت: در این نمایشگاه ۷۰ تابلوی معرق‌کاری شده به نمایش عموم گذاشته شد. این تابلوها به‌هیچ‌عنوان نقاشی و رنگ‌آمیزی نشده‌اند و تماماً از تکه‌های رنگی چوب‌های مختلف برای زیبا جلوه دادن آن استفاده‌شده است.

بمانیان با اشاره به استقبال گسترده مردم از نمایشگاه معرق گفت: هنر همیشه برای مردم جذاب بوده، باوجودآنکه نمایشگاه یک‌روزه برگزار شد اما شاهد استقبال بی‌نظیر مردم از این نمایشگاه بودیم.

بنابراین گزارش، بمانیان به مدت دو دهه است که در عرصه معرق چوب فعالیت می‌کند. وی تا به امروز بیش از هزاران شاگرد را تعلیم داده و از موفق‌ترین آموزگاران این هنر به شمار می‌رود.