آخرین اخبار » سه تیتر 1
کد خبر : 1536
دوشنبه - ۲۲ آبان ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۵
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی:

به هیچ نهاد و اداره دولتی مجوز روزنامه و نشریه داده نمی‌شود

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در افتتاحیه بیست و سومین نمایشگاه مطبوعات کشور، گفت: به‌هیچ‌عنوان مجوز نشریه‌ای برای ادارات و نهادهای دولتی صادر نخواهد شد.

به گزارش نشریه لواسان، سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی روز شنبه ششم آبان ماه در آئین افتتاحیه نمایشگاه مطبوعات گفت: دولت یازدهم در حوزه روزنامه و مطبوعات گام‌هایی در حد توان خود اما نه درخور اصحاب رسانه برداشت.

وی بابیان اینکه نمایشگاه مطبوعات، جشن ملی اصحاب رسانه است گفت: این نمایشگاه جایگاهی است که اصحاب رسانه در زیر یک سقف  از  نزدیک مردم را می‌بینند و درد و مشقت آن‌ها را می‌چشند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اهمیت جایگاه رسانه‌ها در کشور گفت: رسانه رکن سوم امنیت ملی در کشور می‌باشد و باید اهمیت بیشتری برای آن قائل شد.

این مقام مسئول در ادامه ضمن اشاره به موضوع تقویت رسانه‌های خصوصی کشور افزود: هیئت نظارت بر مطبوعات به هیچ روزنامه و هفته‌نامه دولتی مجوز نداده و ازاین‌پس نیز نخواهد داد.  

وی همچنین اظهار داشت: در طی چند سال اخیر به هیچ‌یک از روزنامه‌ها و هفته‌نامه‌های دولتی  یارانه پرداخت‌نشده است.

صالحی تأکید داشت: با تغییر مسئولان رسانه‌های دولتی، شغل دبیران و خبرنگاران مجموعه در معرض نا امنی شغلی قرار می‌گیرد و  نوعی نا امنی رسانه‌ای ایجاد می‌شود.

 وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پایان به تقویت و حفظ و ارتقای کیفی رسانه‌ها اشاره داشت و افزود: کشور، رسانه مؤلف نیاز دارد که صرفاً دنبال خبر و گزارش نباشد. رسانه باید  همواره جایگاه اطلاع‌رسانی و نقد منصفانه باشد، پرخاشگری و تولید نفرت در مطبوعات و اصحاب رسانه جایی ندارد.