آخرین اخبار
کد خبر : 1477
پنجشنبه - ۴ آبان ۱۳۹۶ - ۱۷:۱۷

کلاس‌های آموزش تغذیه و کود دهی باغات

رئیس اداره جهاد کشاورزی لواسانات و رودبار قصران از برگزاری یک دوره کلاس‌های آموزشی رایگان تغذیه و کود دهی در فصل پاییز ویژه باغداران این مناطق با حضور اساتید مجرب خبر داد.

به گزارش نشریه لواسان، روز یکشنبه ۲۳ مهرماه سعیده سعیدی رئیس جهاد کشاورزی لواسانات و رودبار قصران گفت: در این کلاس روش‌های مقابله با سرمازدگی باغات در فصل زمستان به حاضرین آموخته می‌شود.

وی ادامه داد: اولین جلسه این کلاس در روستای امامه بالا از توابع رودبار قصران با تدریس آراسته رئیس اداره تولیدات گیاهی و دامی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان شمیرانات و با شرکت ۵۵ نفر از باغداران منطقه برگزار شد.

رئیس جهاد کشاورزی شمیرانات گفت: با توجه به اینکه روستاهای بخش لواسانات و رودبار قصران در اقلیم کوهستانی واقع‌شده‌اند، با کاهش ناگهانی دما، باغات در فصل زمستان با سرمازدگی روبرو می‌شوند.

سعیدی عنوان کرد: ازآنجاکه کود دهی و تغذیه گیاهان در فصل پاییز باعث ایجاد مقاومت برای مقابله با اثرات مخرب سرمازدگی می‌شود در این کلاس راه‌های مقابله با سرمازدگی به باغداران اطلاع‌رسانی خواهد شد.

وی گفت: این مرکز در نظر دارد کلاس‌های آموزشی مختلفی را در روستاهای دیگری همچون آهار برگزار کند.

سعیدی در پایان افزود: با توجه به پایان رسیدن برداشت محصول باغات اوقات مناسبی جهت شرکت در کلاس‌ها برای باغداران منطقه می‌باشد.