آخرین اخبار » پیشخوان
کد خبر : 1454
پنجشنبه - ۴ آبان ۱۳۹۶ - ۱۷:۰۶

تولید فیلم با موضوع آسیب‌های اجتماعی

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شمیرانات، گفت: تولید فیلم‌های کوتاه با موضوع آسیب‌های اجتماعی در دستور کار اداره ارشاد اسلامی شمیرانات می‌باشد.

به گزارش نشریه لواسان، روز چهارشنبه ۱۲ مهرماه به‌منظور تهیه و تولید فیلم کوتاه و نمایشنامه‌نویسی در زمینه مبارزه  با آسیب‌های اجتماعی نشستی در فرمانداری شمیرانات برگزار شد.

سید حسن صفوی ضمن حضور در  نشست جشنواره فیلم کوتاه مبارزه با آسیب‌های اجتماعی اظهار داشت : فیلم‌سازان مستعد شهرستان بسیار علاقه‌مندند تا از طریق تولید فیلم و یا نمایشنامه در حوزه آسیب‌های اجتماعی برای آگاهی بخشی خانواده‌ها و جوانان در معرض خطر، سهمی در مبارزه با این آسیب‌ها داشته باشند.

وی گفت : با تکیه‌بر استعدادهای بالقوه جوانان فیلم‌ساز در سطح شهرستان می‌توان در تقابل با معضل رو به افزایش آسیب‌های اجتماعی اقدام عاجل و مؤثری انجام داد.

مهدی یوسفی جمارانی معاون سیاسی انتظامی فرمانداری شمیرانات نیز ضمن اعلام اینکه امروزه راه‌های انتقال پیام و شیوه‌های آن دستخوش تحول جدی شده  است اذعان داشت : ابزارهای جدید رسانه‌ای و فضای مجازی جوامع را متحول کرده است و بهره‌گیری مناسب و دقیق از این ابزارها در حوزه‌های فرهنگی می‌تواند در کاهش آسیب‌های اجتماعی به‌طور مؤثری عمل نمایند .

وی افزود: اگر بخش‌های مختلف ازجمله نهادهای مردمی و صاحبان صنوف و دیگر گروه‌ها در کنار دولت قرار گیرند بهتر می‌توانند در آگاه‌سازی و تربیت افراد موفق و سالم و جلوگیری از ابتلا به معضلاتی چون اعتیاد ، قاچاق کالا و دیگر آسیب‌ها عمل نمایند.