تیتر روز » پیشخوان
کد خبر : 1430
پنجشنبه - ۴ آبان ۱۳۹۶ - ۱۶:۵۵

آئین معارفه شهردار لواسان برگزار شد

مراسم آئین معارفه علی حیدریان شهردار شهر لواسان، با حضور مسئولان استان تهران و شهرستان شمیرانات در محل سالن اجتماعات بخشداری لواسان برگزار شد.

به گزارش نشریه لواسان، روز شنبه بیست و دوم مهرماه مراسم معارفه شهردار جدید لواسان علی حیدریان با حضور تواهن مدیرکل دفتر فنی استانداری تهران، حجت‌الاسلام والمسلمین لواسانی امام‌جمعه لواسانات، خانمحمدی فرماندار شهرستان شمیرانات، سردار سید عبدالهی، سردار میر اسماعیلی، افراسیابی رئیس شورای شهر لواسان، حمد حیدری بخشدار لواسان، اعضای شورای شهر لواسان ، ورامین و فرون آباد، شهردار فرون آباد، مسئولین ادارات منطقه و همچنین جمعی از مردم شهر شهیدپرور لواسان برگزار شد.

امیر افراسیابی، رئیس شورای اسلامی شهر لواسان با اشاره به انتخاب شهردار منتخب اعضای شورای اسلامی شهر، گفت: در بحث انتخاب شهردار بیش از ۶۰ گزینه در پیش روی شورای اسلامی شهر لواسان بود، اما ۱۰ گزینه آن‌ها موردبحث و برسی اعضای شورا قرار گرفت.

وی گفت: تمامی این افراد سابقاً نیز شهردارهایی بسیار متدین و کاردان بودند که از این ۱۰ نفر گزینه‌ی علی حیدریان شهردار سابق ورامین با اتفاق‌نظر همه اعضا و آرای موافق انتخاب شد.

افراسیابی در ادامه به رهنمودهای امام‌جمعه لواسانات و فرماندار شمیرانات اشاره و گفت: جلسات متعددی با فرماندار شمیرانات و امام‌جمعه لواسانات برگزار شد. در کمال بزرگواری از معرفی گزینه‌ای برای سکان‌داری شهرداری امتناع کردند و کار خطیر انتخاب شهردار را به دستان اعضای شورای شهر لواسان سپردند.

افراسیابی با اشاره به فعالیت‌های شهردار گذشته، گفت: با توجه به این موضوع که کرامت مردم لواسان در دوره‌ی شهردار پیشین رعایت نشده بود  و مقداری از اعتماد مردم به این نهاد مردمی کاسته شده بود، از شهردار جدید شهر خواهان رعایت حقوق شهروندان در هر شرایط و در هرزمانی هستیم، اگر درخواستی داشتند با رعایت چهارچوب قانونی اقدام نمایند.

رئیس شورای شهر لواسان در ادامه منابع طبیعی شهر لواسان را موهبتی الهی دانست و از همه مسئولان خواست در جهت حفظ آن کوشا باشند.

وی ضمن اشاره به ضعف مدیریت شهردار گذشته در ارتباط و تعامل با دیگر دستگاه‌های اجرایی شهرستان گفت: از شهردار جدید خواستار تعامل و همکاری با دستگاه‌های اجرایی شهرستان شمیرانات هستیم.

افراسیابی افزود: از شهردار لواسان انتظار داریم عوارضی که به اشکال مختلف از مردم گرفته می‌شود تنها صرف کارهای عمرانی شود که رفاه حال شهروندان لواسان را به همراه داشته باشد.

سپس حجت‌الاسلام‌والمسلمین لواسانی در سخنانی گفت: حکم تمام مسئولان با خون مقدس شهدا نوشته‌شده و از ارزش بالایی برخوردار است.

وی با اشاره به روح پرفتوح امام (ره) رهبر کبیر انقلاب اسلامی ایران، گفت: به‌پاس تلاش‌های امام خمینی (ره) و شهدای والامقام است که نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران استوار در مسیر پیشرفت ایستاده است.

امام‌جمعه لواسانات همچنین از دقت نظر اعضای شورای اسلامی شهر لواسان، در انتخاب شهردار شایسته شهر لواسان تقدیر و تشکر کرد.

حجت‌الاسلام لواسانی بابیان اینکه گذشته تمام‌شده و حال وقت عمل به خواسته‌های مردم است، افزود: شما خدمتگزار مردم هستید و وظایفی در قبال آن‌ها دارید. کارهای شما باید بسیار شفاف باشد و در کنار آن مراقب بد خواهان باشید.

علی حیدریان شهردار لواسان نیز ضمن اشاره به تجارب خود به‌عنوان شهردار شهر ورامین، از حضور اعضای شورای اسلامی شهر ورامین، شهردار و اعضای شورای شهر فرون آباد و رودبار قصران در مراسم معارفه تشکر کرد و گفت: شروع به کار در ماه محرم را به فال نیک گرفته و تمام توان خود را در جهت رفاه حال مردم به کارخواهیم گرفت.

شهردار لواسان همچنین افزود: همه مسئولان خدمتگزار مردم هستند، امید داریم در افق پیشرو بتوانیم در مسیر خواسته‌های مشروع مردم برای رفاه حال مردم گام برداریم.

وی گفت: در این مدت یک برنامه کوتاه‌مدت و بلندمدت در جهت دست‌یابی به خواسته‌ها و اهداف شهر خواهیم داشت. حفظ منابع طبیعی از اولویت‌های اصلی شهرداری خواهد بود و برنامه‌ها و طرح‌هایی نیز در این خصوص اندیشیده شده و مطمئناً خروجی خوبی خواهد داشت.

حیدریان در ادامه ضمن اشاره به فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی شهرداری‌ها گفت: کارهای ورزشی را از فعالیت‌های حوزه اجتماعی شهرداری جدا نمی‌دانیم.

وی به دوره خدمت خود به‌عنوان شهردار ورامین اشاره کرد و گفت: کارهای بسیار ارزشمندی در حوزه ورزشی شهر ورامین انجام شد که محصول آن قهرمانی تیم والیبال متین ورامین در رقابت‌های آسیایی بود.

حیدریان بابیان اینکه از شورای شهر لواسان خواهان کمک به حوزه ورزشی جوانان لواسان هستم، گفت: شهرداری امیدواراست تا سال آینده بتواند چند تیم ورزشی را تحت پوشش و حمایت خود بگیرد.

شهردار لواسان همچنین به برپایی موکب شهرداری لواسان در کربلای معلی و ایام اربعین اشاره کرد و افزود: در این خصوص جلساتی با امام‌جمعه لواسانات و فرماندار شهرستان شمیرانات برگزار شد و مطمئناً شاهد برپایی موکب شهرداری لواسان در ایام اربعین خواهیم بود.

فرماندار شهرستان شمیرانات نیز با ایراد سخنانی اظهار داشت: شورای شهر و شهرداری باید شناخت خوبی از مردم و منطقه داشته باشند، تا بتوانند در  راستای رفع مشکلات گام بردارند. پیش‌نیاز یک مدیریت شهری موفق شناخت نیازهای منطقه است.

وی با اشاره به برنامه ششم توسعه افزود: باید برنامه توسعه و هدف آن در شهر مشخص شود، شورای شهر باید مطالعه گر باشد و نقاط قوت شورای پیشین را بیابد و مطالعه کند.

خانمحمدی درادامه گفت: شورای اسلامی شهر باید به حوزه اختیارات خود مسلط باشد چراکه نهاد نظارت بر شهرداری می‌باشد. تنها شورایی موفق است که خود را توانمند سازد.

 تواهن مدیرکل دفتر فنی استانداری نیز با ایراد سخنانی اظهار داشت: امیدواریم شهردار جدید لواسان با بهره‌گیری از بیانات مسئولان عملکردی بسیار دقیق و هوشمندانه را به نمایش گذارد.

تواهن در پایان ضمن اشاره به حفاظت از محیط زیست منطقه لواسانات عنوان کرد: محیط زیست لواسانات وضعیت بسیار شکننده و خطرناکی دارد، هجوم افراد غیربومی بسیار زیادی واقع‌شده، لذا حرکت بدون برنامه به طبیعت شهر آسیب جدی وارد می‌کند. اولین قدم شورای شهر لواسان باید تدوین برنامه و سند چشم‌انداز توسعه برای شهر باشد.

بنابراین گزارش، پس از سخنرانی مسئولان قرائت حکم علی حیدریان پایان‌بخش مراسم بود.